İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakyalılardan Destek Bekliyoruz…

Gençlik ve Spor ıl Müdürlüğü Halk Oyunları ıl Temsilcisi ve ıl Hakem Kurulu Başkanı Mişat Kalaycıoğlu, Antakya’da düzenleyecekleri 3 ayrı etkinlikle kente 3 bin kişinin gelmesinin beklendiğini söyledi.
 
Kalaycıoğlu, Antakya Gazeteciler Cemiyetinde (AGC), Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyesi Yılmaz özfırat birlikte düzenlediği toplantıda, Antakya’da 7-10 Mayıs tarihleri arasında Türk Halk Müziği Yaygın Eğitim Kurumları Türkiye Finaline 13 ilin, 16-17 Mayıs tarihleri arasında Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Bölge yarışmasına 7 ilin ve 11-14 Haziran tarihleri arasında da ılköğretim Kurumları Küçükler Kategorisi Stilize Halk Oyunları Türkiye Finali yarışmalarına da 15 ilin katılacağını ifade etti.
 
Antakya’da düzenleyecekleri üç ayrı büyük organizasyona yaklaşık 3 bin kişinin katılmasını beklediklerini belirten Kalaycıoğlu, “Daha öncede Antakya’da bir çok organizasyon gerçekleştirdik. önümüzdeki bu büyük organizasyonlarda da Antakyalıların desteğini bekliyoruz” dedi.
 
öZFIRAT: HATAY’A KüLTüR çIKARMASI YAPILACAK
 
özfırat’ta bu organizasyonların ilimizde yapılması için çok büyük mücadeleler verdiklerini belirterek, “Bu organizasyonların Antakya’daki ekonomik faaliyetlerin canlanması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Biz Antakya’nın Hatay’ın biraz daha öne çıkması gerektiğini ve kentimize gelen kişilerin burada kalmasını ve ciddi bir şekilde alışveriş yapıp şehirlerine de döndüklerinde Antakya’nın tanıtımını gönüllü yapmaları istiyoruz. 7 Mayıs 14 Haziran tarihleri arasında Antakya’da düzenleyeceğimiz 3 ayrı organizasyonla Hatay’a tam anlamıyla bir kültür çıkarması olacak. Kentimize 3 bin kişi gelecek. Bu ciddi bir rakamdır.
 
Bu kadar insan Antakya’da hiçbir şey yapmasalar, en azından bir künefe, bir kabak tatlısı alacaklar. Buda Antakya’ya ciddi bir ekonomik canlanma yaşatacak. Ama bizim için önemli olan ilimizin kültürel dokusunu buraya gelen konuklarımızın öğrenmesi kendi şehirlerinde de bunu anlatmalarıdır” dedi.
 
özfırat 7-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Yaygın Eğitim Kurumları arasında yapılacak olan Türk Halk Müziği yarışmalarının Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Atatürk Konferans salonunda gerçekleştireceklerini belirterek, “Bu nedenle sayın Rektörümüz Prof. Dr. şerafettin Canda’ya teşekkür ediyoruz.
 
Bize üniversitenin kapılarını açtılar ve her konuda yardımcı oldular. ıl Milli Eğitim Müdürümüz sayın şenol Genç’e de desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Tek sıkıntımız sponsor bulamamak. Bizler buraya gelen minik çocuklara birer tane tişört ve şapka hediye etmek istiyoruz. Ancak bunu karşılayacak henüz bir sponsor bulamadık. Bu konuda işadamlarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir