İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakya’ya hizmet için adayım

Anavatan Partisi Antakya Belediye Başkanı adayının Merkez ılçe Başkanı Yusuf Sevindik olduğunu açıkladı.
 
Parti binasında gerçekleşen toplantıda Antakya Belediye Başkan adayını açıklayan Anavatan Partisi Hatay ıl Başkanı Hüseyin Ateş, çalışmalarını başarıyla sürdüren Sevindik’in partilerinin adayı olduğunu söyledi.
 
Anavatan Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Yusuf Sevindik, Antakya’ya hizmet vermeye talip olduğunu ifade etti.
 
”Geçmiş tüm belediye başkanlarımızın, imkânları ölçüsünde hizmet ettiklerine inanıyorum. Günümüzde ise ıskenderun, Adana ve Mersin gibi, kentimize yakın belediyelerdeki atılımlar öne çıkarken, Antakya’dan bahsedilmemesi beni hırslandırmaktadır. Bu imkânı elde edip yapabilmek en büyük gururum olacaktır” konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
”Antakya’mızda yeşil alanların, çocuklarımızın, gençlerimize, yaşlılarımızın yaşamını rahatlayacak şekilde önemli oranda artırılması, adeta kilitlendiği gözlendiğim merkezdeki araç park ve trafik akışının rahatlatılması, 75. Yıl Bulvarının bir ucunda Esentepe’yle, diğer ucunda ıskenderun yoluyla sıkıntılı olan dar bölümlerinin genişletilip kavşaklarının yapılması, Habib Neccar dağı yamacındaki çevre yolunun daha kullanılır hale getirerek trafik akışının hızlandırılması, yolcuları gereksiz yere dolaştıran ve hangi güzergâhlardan geçtiklerini yazmayan halk otobüslerinin zaman ve yakıttan tasarrufu için çözümler üretilmesi, Asi nehrinin tabanına, Gaziantep’teki nehir tabanını ortadaki yerindeki gibi, bir ark bölümü yaptırılarak, kurak aylarda az olan suyu arktan akıtarak nehir tabanının temizliğinin sağlanması, doğal güzelliklerimiz, kültür ve tarihi sembollerimizi şehrimizin değişik yerlerine yerleştirerek, tanıtım ve güzel alanların artırılması, hedeflerim olacaktır. şehrimizin imar, kanalizasyon, yol kaldırım ve benzeri altyapı çalışmaları ile temizlik konularında daha iyiye, daha güzele doğru, Muhtarlık bölgelerinde esnaf ve halkımızın katılımıyla çözümler üretilerek, yapılacak programların kısım, kısım fakat hızla hayata geçirilmesi önceliklerim olacaktır. Bayanlarımızın ekonomik özgürlüklerinin sağlanması, özürlü kardeşlerimizin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, yoksullarımızın başkalarına muhtaç durumdan kurtarılması için, diğer kamu kurumlarıyla, işadamlarımız ve esnafımızla, mikro kredi, yöresel ürünler ile el sanatlarının üretimi, pazarlanması ve benzeri konular üzerinde projeler geliştirmek sosyal ve vicdani görevim olacaktır”.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir