İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakya’ya Modern Semt Pazarı…

Antakya Belediyesi, mevcut stadyum semt pazarını yıkarak yerine modern bir kapalı semt pazarının yapımını gerçekleştirerek halkın hizmetine sunacak.
 
Yıllar önce yapılan ve semt sakinlerine pazaryeri olarak hizmet veren stadyum semt pazarı, yeni yapılan proje ile yine aynı yerde daha çağdaş bir projeyle inşa edilerek halkın hizmetine sunulmuş olacak.
 
 
 
15 Ekim’de ihalesi yapılacak olan stadyum semt pazarının zemin altında bulunacak 4 katlı bodrumu 150 araç kapasiteli otopark olarak planlanırken, alışveriş alanı ise zemin ve zemin üstü olarak 2 kattan oluşacak. Aynı zamanda tesisin üst kısmında 400-450 kişilik kafeterya ve çok amaçlı salon olarak kullanılabilecek mekanda yer alacak. Antakya Belediyesi tesiste engelli insanlarını da unutmadı. Kapalı semt pazarına geldiklerinde kimseye muhtaç kalmadan gönül rahatlığı içinde otomobilini park edip yada engelli aracı ile, asansör vasıtasıyla üst kata çıkması ve alış-veriş yapmasını sağlamış olacak. 300 pazarcı esnafının tezgâh açacağı semt pazarında yürüyen merdivenlerde kapalı semt pazarında alışveriş yapacak özellikle yaşlı insanlarımızın hizmetinde yer alacak.
 
 
 
 Modern bir görünüme sahip olacak semt pazarında kafeterya da unutulmamış. Tesisin üst katında kafeteryanın da bulunacağını kaydeden belediye yetkilileri, insanların pazar yerinde alış-veriş esnasında yorulduğu taktirde dinlenmek için yürüyen merdivenleri kullanarak kafeteryaya çıkabileceklerini ifade etti. Bu arada tesisin en üst katında bulunan kafeteryanın alış-veriş günleri haricindeki zamanlarda kent insanı tarafından 400-450 kişilik çok amaçlı salon olarak kullanılacağını belirten yetkililer, Antakya’nın otoparklı, yürüyen merdivenli, asansörlü ve kafeteryalı kapalı semt pazarının yaklaşık 400 günde tamamlanacağını kaydetti.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir