İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakya’yı Sel Aldı…

Antakya’da etkili olan yağış nedeniyle birçok ev ve iş yerlerini su bastı. Hatay merkezde dün (18-12-2009) akşamdan bu yana etkili olan şiddetli yağmur yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Kent merkezinde birçok ev ve iş yerlerinin giriş katlarını su basarken, bazı vatandaşlar da araçlarında mahsur kaldı.

ıtfaiye ekipleri ev ve iş yerlerindeki suları boşaltmaya çalışırken, araçlarında mahsur kalan vatandaşlar da iş makineleri ve panzerlerle kurtarıldı.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, (18-12-2009) dün akşam saatlerinde başlayan yağışın özellikle sabah saatlerinde şiddetini artırdığını belirterek, yağış nedeniyle kent merkezinde bazı evleri su bastığını söyledi.

Olağanüstü bir durumun olmadığını belirten Lekesiz, yağışın şiddetinin azaldığını ifade etti.
öte yandan selle gelen en acı haber bir vatandaşın ölümüydü. Sel can aldı… Antakya’ da çöken istinat duvarının altında kalan bir kişi öldü.

Kardeşler Mahallesi 3/1 sokakta şiddetli yağış sebebiyle istinat duvarı çökmesi sonucu hayatını kaybeden ısmail çelik (74) adlı vatandaşın evine taziye ziyaretinde bulunan Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, merhuma Allah’ tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi ve aileye gereken her türlü yardımın yapılması konusunda ilgili birim müdürüne gerekli talimatı verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir