İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arakan’a Sessiz Kalmamalı

“Arakan Müslümanlarının maruz kaldığı insanlık dışı barbarca vahşet, yeryüzü Müslümanlarının ortak acısıdır. ınsanların diri diri yakıldığı çağdışı sapık inancın temsilcilerinin işlediği vahşete dünyanın seyirci kalması acıyı artırmaktadır.”
 
 
 
D. Turunç
 
 
 
Saadet Partisi Genel ıdare Kurulu üyesi ve Hatay ıl Başkanı Necmettin çalışkan partililerle yaptığı haftalık toplantıda gündemi değerlendirerek yaptığı konuşmada çarpıcı açıklamalarda bulundu. Arakan Müslümanlarının maruz kaldığı insanlık dışı barbarca vahşetin, yeryüzü Müslümanlarının ortak acısı olduğunu ifade eden çalışkan, “ınsanların diri diri yakıldığı çağdışı sapık inancın temsilcilerinin işlediği vahşete dünyanın seyirci kalması acıyı artırmaktadır.” Dedi.
 
 
 
Bu konuda küresel güçlere görev düştüğü kadar, ülkemiz yöneticilerine de büyük sorumluluklar düştüğünü belirten çalışkan, “Yöneticilerimiz her fırsatta küresel güç olmakla övünürken, bu büyük vahşet, bu büyük soykırım karşısında sessiz kalmaları asla kabul edilemez. Libya’ya Nato’yu davet edenler; Arakan’a sessiz kalmamalı. Müslüman ülkeler, ıslam ışbirliği Teşkilatı Genel Sekreterliğini Türkiye’ye vermişlerse, bunun getirdiği bir yükümlülük, bir sorumluluk vardır.” ıfadelerini kullandı.
 
 
 
“Hükumet Samimi Olmalı;, Arakan’a Derhal Savaş Gemisi Gönderilmelidir”…
 
 
 
 Sivil Toplum örgütlerinin ve  duyarlı vatandaşların çığlıklarının bu yaşananları durdurmayacağını belirten Necmettin çalışkan, Bu noktada asıl görevin hükumet yetkililerine düştüğünü ifade ederek yaptığı konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi; 
 
 
 
“Hükümet bu yaşanan soykırıma duyarlılığını ispatlamak için Arakan’a derhal savaş gemisi göndermelidir. Savaş uçağı havalandırılmalıdır. ıslam ışbirliği Teşkilatını harekete geçirecek olan da Türkiye’dir. 
 
 
 
Konuyu takip ediyoruz diyerek bir şey yapılmaz. Samimi davranıp vahşete durduracak işler yapmalıdır. 
 
 
 
Parti olarak bu konuda üzerimize düşen görevi yapmak ve zulme karşı haykırmak üzere 5 Ağustos Pazar günü ıstanbul’da miting yapacağız. Duyarlı herkesi, insanlık adına bu mitinge davet ediyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir