İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Araştırma Hastanesi taşındı…

Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama hastanesi acil servis, yataklı servisler ve ameliyaşaneler kampus içersindeki yeni binasında hizmete girdi. Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda’nın büyük uğraşlar ve emek vererek bu günlere getirdiği; Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi şehir merkezinde hizmet veren acil servisi, yataklı servisler ve ameliyaşanelerin kampustaki binasına taşınması ile daha verimli ve hızlı bir sağlık hizmeti vermeye başladı.
 
 
Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda hastanenin taşınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada “Hastanemizin polikliniklerini daha önce taşımıştık. şimdi de yataklı servis ve ameliyaşaneleri taşıdık. Alahan Tayfur Sökmen Kampusumuzda bulunan araştırma Hastanemizde tüm servislerimizle hizmet vermeye başladık” dedi. Rektör Canda hastane hakkında bilgi verdi. Her geçen gün sağlık hizmetlerindeki kalite çıtasını yükselten hastane bugüne kadar birçok başarıya imza attığını belirtti.
 
 
Ayrıca bölgedeki en yeni ve en üstün teknolojiye sahip olan Araştırma hastanesin deki mevcut modern ameliyaşanelerde aynı anda 11 ameliyat yapılabilmektedir. Yatak kapasitesi 450 olan hastanede şu an hizmete giren yatak sayısı 292 dir. Günlük 1.000 hastanın poliklinik tedavisi yapılmakta olup yılsonu itibari ile bu rakamın 2.000 i bulması hedefleniyor. Yeni olarak çocuk hastalıkları polikliniği de hizmete açılmıştır. Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi; tamamı konusunda uzman doktorlar ve sağlık personeli ile verdiği kaliteli hizmet ve teknolojisi sayesin de Ortadoğu nun tıp merkezi olma yolunda hızla ilerlemekte olduğunu söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.