İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arınç Nikah şahidi Oldu

Arınç, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlunun nikah şahitliğini yaptı 
 
 
 
AA
 
 
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu ıstemi Kağan Türkoğlu ile Ayşegül Güner’in nikah şahitliğini yaptı. 
 
 
 
Antakya Ottoman Otel’deki törende, genç çiftin nikahını Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş kıydı. Nikahta, Başbakan Yardımcısı Arınç, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti çorum Milletvekili Murat Yıldırım, genç çiftin nikah şahitliğini yaptı. 
 
 
 
Genç çifti tebrik eden Arınç, ömür boyu mutluluk içinde yaşamaları dileğinde bulundu. 
 
 
 
çiftin birbirlerini her gün daha çok severek, bağlanarak, sadakatleri her geçen gün daha çok artarak hayatta örnek bir aile olmaları dileğinde bulunan Arınç, şöyle devam etti: 
 
 
 
“Onlar mutlu olsun ki biz de mutlu olalım. Allah bu gençlerimize birbirinden hayırlı evlatlar versin. Başbakanımız sayısını söylüyor ama ben söylemiyorum. Allah ne kadar dilerse hayırlısıyla nasip etsin inşallah. Evliliğin temelinde elbette neslin devamı vardır. Bu neslin, bu toplumun devamı için evlilik asıldır. Bizim inancımızda, geleneklerimizde, göreneklerimizde nikahın, aile kurmanın çok önemli bir yeri var. Biz nikahsız yaşayamayız. Vakti geldiğinde gençlerimiz mutlaka evlenmelidir, yuva kurmalıdır, çoluk çocuk sahibi olmalıdır. Toplumun temelinde, çekirdeğinde aile yatar. Aile ne kadar sağlıklı olursa toplum da o kadar güçlü olur. 
 
 
 
Evlilik cüzdanını gelin kızımıza veriyorum. çünkü ailede aslolan hanımefendinin sağlıklı, dürüst olması ve kocasına bağlı kalmasıdır. Aynı zamanda cüzdanı nereye koyduğunu bilir, ihtiyaç olduğu zaman eliyle koymuş gibi çıkarır.”
 
 
 
Genç çiftin ailelerini tebrik eden Arınç, bir ömür boyu sağlık diledi.
 
 
 
Belediye Başkanı Savaş da genç çifte fincan takımı hediye etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir