İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arkeoloji Müzesi ziyarete kapanacak…

Antakya Arkeoloji Müzesi binasının, bakım ve onarım işi nedeniyle ziyarete kapatıldığı bildirildi. Hatay Valiliği Basın ve Halkla ılişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 21 Nisan’da onarım ve bakım işi ihalesi yapılan müzenin, 25 Mayıs’ta yer teslimi yapılarak bakım onarım çalışmalarına başlandığı belirtildi.
 
Açıklamada ayrıca müze binasının, bakım ve onarım çalışmalarının başlatılması nedeniyle 20 Eylül’e kadar ziyarete kapalı olacağı belirtildi. Ancak müzenin ziyaretlere kapatılması haberini Asya Gazetesi aracılığıyla duyan vatandaşların tepkisi üzerine müzenin ziyaretlere kapatılmayacağı açıklandı.

 

Antakya Arkeoloji müzesinde bakanlıkça uygulanacak olan bakım onarım nedeniyle ziyaretçilere 3 ay süreyle kapalı tutulması uygulamasından vazgeçildi. Edinilen bilgilere göre,Vali vekili ömer Bedrettin Sağsöz geçtiğimiz Cumartesi günü gelişme üzerine beraberinde bazı uzman ve ilgililerle birlikte müzeye giderek yerinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgiler aldı.

 

Yaptığı ınceleme ardından Valiliğin müzenin ziyaretçilere kapatılması kararı uygulaması yerine,hem tadilat çalışması yapılması hem de çalışma yapılan yerde iple kordon oluşturmak suretiyle ziyaretçilerin müzeye girmelerinin sağlanması şeklinde “Orta yol” bir çözüm bulunduğu öğrenildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir