İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Asi Projesi Tartışılıyor…

Başkan Savaş, Asi nehrinde “Makyaj” olarak tanımladığı çalışmalar yerine öncelikli olarak Asi’ye akan kanal suları sorununa çözümden yana. Asi projesi için 2009 bütçesinde mevcut 1,1 MıLYON TL’nin nerede kullanılacağı henüz belirlenmedi.
 
Antakya belediye yönetiminde, Asi nehri projesinin Nasıl devam ettirileceği konusu tartışılıyor. Başkan Lütfü Savaş, mevcut çalışmaları “MAKYAJ” olarak tanımlarken bunun yerine alt yapısının çok iyi hazırlanmış şekilde projenin devam ettirilmesinden yana olduğunu söyledi. Başkan Savaş bu konudaki şu bilgileri verdi:
 
“Asi nehri ile ilgili öncelikli çözümlememiz gereken kanal sularının buraya akmasının önlenmesi konusudur. Bu projeyi sadece kent merkezine değil Reyhanlı’dan başlayarak uzanan bölgede kanal sularının Asi nehrine akmasının önüne geçilmesi önemlidir. önce bu sorunu çözmek ardından Lastik set barajındaki 3 metrelik kodun Girne Köprüsü yakınlarında 0,5 metreye kadar düşmesi de çözümlenmesi gereken bir sorundur. Eskişehir’deki projede suyun yüksekliği her yerde 3-4 metredir. Adeta göl oluşturulmuştur. Benzeri olmasa bile daha kapsamlı bir projenin hayata geçirilmesi önemlidir. Bunun için de öncelikle Asi’ye akan kanal sularının önlenmesi gerekir.”
 
1,1 milyon TL’nin nasıl kullanılacağı belirsiz Bu arada Antakya Belediyesinin 2009 bütçesinde Asi nehri proje işinde kullanmak üzere ayırdığı 1 milyon 100 bin TL’nin nasıl ne şekilde kullanılacağı da belirsiz halde bekliyor. Başkan Lütfü Savaş, 1,1 milyon TL’yi nasıl kullanacaklarına henüz karar vermediklerini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.