İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Asi; suyu bittince temizlenecek…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Asi Nehri için 2009 yılını “Temizlik-Bakım ve ınşa Yılı” ilan ettiklerini söyledi. Başkan Savaş, geçtiğimiz dönem Asi Nehri’nde suyun tutulması amacıyla yapımı gerçekleştirilen Lastik Set’in, DSı’nin nehrin güzelleşmesi adına nehir kenarları boyunca taş döşeme çalışması dolayısıyla aktif hale getirilmediğini belirtti.
 
 Devlet Su ışleri ile birlikte 2009 yılını Asi Nehri’nde “Temizlik-Bakım ve ınşa Yılı” ilan ettiklerini belirten Başkan Savaş, Lastik Set’in aktif hale getirilmesi halinde DSı’nin yapmış olduğu çalışmaya engel teşkil edeceğini ifade etti. Devlet Su ışleri 63.şube Müdürü sayın Ali şensöz ve personelinin Asi Nehri konusunda yaptığı üstün ve gayretli çalışmaların övgüye değer olduğunu dile getiren Savaş, kendilerine belediyemiz ve Antakya halkı adına teşekkür ediyoruz dedi.
 
Temmuz-Ağustos aylarında Asi Nehri’ndeki suyun tamamen çekilmesi halinde Devlet Su ışleri 63.şube Müdürlüğü ekipleri ile işbirliği içerisinde dozerlerle nehre inilerek, nehir tabanında oluşan balçık ve her türlü kirliliğin temizlenmesini ve kamyonlarla dışarıya taşınmasını planladıklarını ifade eden Başkan Savaş, ayrıca Devlet Su ışleri ekiplerinin nehirde oluşan hegzonal çökmeleri giderme adına çalışma yapacağını kaydetti.
 
Asi Nehri’nde Temmuz-Ağustos aylarında bir defaya mahsus yapılması planlanan bu temizlik-bakım ve inşa çalışmaları esnasında, bir nebze de olsa çevreye kötü koku yayılabileceğini, sivrisinek ve görüntü kirliliğine neden olabileceğini, ancak gerekli önlemlerin mümkün olduğunca alınacağını belirten Başkan Savaş, bu konuda vatandaşlardan şimdiden özür dilediklerini, kentimizin gözbebeği Asi Nehri’nin layık olduğu çağdaş görünüme kavuşması amacıyla yapılması zorunlu olan bu çalışmalardan dolayı vatandaşlarımızın anlayış göstereceğine inandığını belirtti. 
 AA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir