İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Asi’nin Kızları Uca’yla Birlikte

“HAYALLERıNıZ OLSUN, HAYALLERıNE ULAşANLARIN TECRüBELERıNDEN YARARLANIN”
 
 
 
Hatay Kadın Girişimciler Derneği’nin yürüttüğü  Asi’nin Kızları Okuldan Hayata adlı projenin etkinlikleri sürüyor.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve SODES kapsamında yürütülen projede yer alan öğrenciler, ünlü gazeteci-televizyon yapımcısı Metin Uca ile bir araya geldi.
 
 
 
Hatay’a tek kişilik gösteri sunmak amacıyla gelen Metin Uca, Selahattin-Yıldız Mıstıkoğlu Kız Meslek Lisesi’nin öğrencileri ile sohbet ederek mesleki tecrübelerini aktardı. Uca, başarının altında yatan en büyük sırrın çalışmak olduğunu söylerken, kamuoyunda tanınan bir isim olana dek çok çalıştığını, belirterek şunları söyledi.
 
 
 
“Hayalleriniz olsun ama ayağı yere basan hayaller. Ve o hayallere ulaşmak için önünüze hedefler koyun. Ben kendi mesleğimde bu noktaya gelebilmek için çok çalıştım. çok okudum. Benden önce bu meslekte başarıya ulaşmış kişilerin tecrübelerinden yararlandım. Hata da yaptım ama hepsinden bir ders çıkardım. Sizler de hata yapmaktan korkmayın, başarıya ulaşmış kişilerin tecrübelerinden yararlanın, hedef koyun. Hurafelere prim vermeden, bilimsel düşünün. Ki Atatürk’ün siz gençlere bıraktığı ülkemiz çağdaş ve demokratik olarak gelişebilsin”
 
 
 
Dernek Başkanı Dilek Karadeniz ise proje kapsamında çalışmaların devam edeceğini söyleyerek şöyle konuştu: “Metin Uca gibi çok değerli isimlerin projemize katkıları şüphesiz. çocukları başarılı insanlarla tanıştırmak onların motivasyonunu arttırıyor. Yılbaşında notları düşük çocuklarımız vardı. şu anda hepsi sınıflarını geçti. Biz de onlar için çok özel çalışmaların hazırlığı içindeyiz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir