İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Asi’nin pisliğini istemiyorlar…

Asi nehrini temizlemek amacıyla başlatılan çalışmalar bir yeri temizlerken diğer tarafları da kirletiyor.
 
Asi nehrinden çıkarılan pisliklerin Sümerler mahallesine dökülmesi vatandaşları isyan ettirdi.Antik park yanında boşaltılan atıklarla ilgili toplanan vatandaşlar adına Sümerler Mahallesi Muhtarı Mehmet Horoz açıklama yaptı.
 
Dün toplanan vatandaşlar adına konuşan Sümerler Mahallesi Muhtarı Mehmet Horoz, “Asi nehrini temizlerken, mahallemizi kirletiyorlar.Asi nehrinden çıkarılan atıklar mahallemizden geçen asi nehri yatağını da daraltıyor. Aşırı yağan yağmurlarda mahallemiz dağdan gelen sularla sürekli tehdit altında.
 
Dursunlu ve Harbiye’den gelen sular mahallemizi zaten tehdit ediyor. Bu lağım atıkları hem sağlığımızı hem de mahallemizi tehdit ediyor. Atıklar yüzünden kokudan duramaz olduk.Atıkların bulunduğu yerin çevresinde insanlar oturuyor. Burada insanlar yaşıyor. Kapı, pencere açamaz olduk.Bir çok değişik sürüngenler görüyoruz. çocuklarımız tehlike altında.Bu atıkların mahallemize dökülmesini istemiyoruz.
 
Burada yaşayan insanların suçu ne?.Bu atıklar mesken sınırları içine dökülmemeli.Resmi araçlarla mahallemizi kirletiyorlar.Yetkililerden çözüm ve yardım istiyoruz. Bu atıkların mahallemize dökülmesine engel olunmalı” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir