İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atanın Huzurunda

Antakya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90’ıncı yıldönümü kutlamaları Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Prof. Dr. Lütfü Savaş ve Garnizon Komutanı 
Albay Hasan Polat’ın Ulu önder Atatürk’ün huzuruna çıkarak çelenk sunması ile başladı. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
çelenk sonrası yapılan saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından Hatay valisi Lekesiz, Anıt şeref Defteri’ni imzaladı.
 
 
 
Vali Lekesiz, Anıt şeref Defteri’ne; “Tarihimizin en müstesna zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 90. Yıldönümünde yüksek huzurunuzdayız. 30 Ağustos Zaferi Türk Milletinin hedeflerine ulaşma konusundaki azim ve kararlılığının, şartlar ne kadar güç olursa olsun bu zorlukların üstesinden gelme kabiliyetinin en güzel örneklerinden biridir.
 
 
 
Bu eşsiz zafer ile Türk milleti, yüzyıllardır bağımsız yaşadığı toprakların işgaline boyun eğmeyerek, esareti kabul etmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Bu anlamlı zaferin yıldönümünde siz Ata’mızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun.” diye yazdı. 
 
 
 
Bayramlaşma Valilik Makamında Yapıldı
 
 
 
Atatürk anıtı’nda düzenlenen törenin ardından Vali M. Celalettin Lekesiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında protokol erkanı ile bayramlaştı.
 
 
 
Bayram kutlamalarını makamında kabul eden Vali Lekesiz’e Garnizon Komutanı Hasan Polat ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş eşlik etti.
 
 
 
Vali Lekesiz, Bayramlaşma öncesi tüm protokole Valilik Bahçesi’nde çay ikramında bulunup onlarla ayaküstü sohbet etti. 
 
 
 
Anıtta yapılan çelenk törenine; CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, ıl Jandarma Komutanı Mustafa Başoğlu, MKü Rektörü Hüsnü Salih Güder, MHP Hatay il Başkanı Adnan Akdaş, CHP Merkez ılçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ, Gaziler, şehit yakınları, kamu kurum temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, askeri personel ve öğrenciler katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir