İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atık Su Sorunu Çözüldü

ıskenderun Belediyesi, atık suların şekere deresine verilmesi nedeniyle yaşanan kirlilik sorununu, yapılan kanalizasyon bağlantısıyla giderdi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
şekere köyü muhtarı Osman Güven ve vatandaşlar, çevreye sahip çıkan ıskenderun Belediyesi’ne rahatsız edici sorunu çözüme kavuşturması nedeniyle teşekkür etti.
 
 
 
Evsel atık sularının, şekere deresine verilmesi, şekere deresi boyunca Adakent, Yuvam, Güneş, Uğurevler, Mertevler, Toki evleri, ıssume gibi yerleşim alanlarına pis koku yayılmasına ve sivrisinek, karasinek gibi haşarelerin üremesine neden oluyordu.
 
 
 
Belediye Su Kanal Müdürlüğü ekiplerince şekere (Karapelit) köyünün kanalizasyon bağlantısı ıskenderun atıksu kanalizasyon şebekesine bağlanarak evsel biyolojik arıtma tesisinde arıtılıp, çevreye zarar vermeyecek şekilde denize deşarj edilecek.
 
 
 
şekere (Karapelit) Köyü muhtarı ve sakinler, atık suların şekere deresine verilmesini önleyerek, yaşanan çevre sorununu atıksu kanalizasyon çalışmasıyla gideren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e ve Su ve Kanal Müdürlüğü ekibine teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir