İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ATSO’ dan Rektör Güder’e Ziyaret

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve üyeleri Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’i makamında ziyaret ettiler.
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çinçin, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’e yeni görevinde başarılar dileyerek “Hatay’ın her metrekaresi bizim için çok önemli. ılimizin tanıtılması doğrultusunda uyum içerisinde bir çok AB Projesinde üniversitemizle önemli işler başardık. Yeni dönemde de işbirliğine her zaman hazırız. şahsım ve odamız adına size başarılar diliyoruz” dedi.
 
Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek  üniversitede yapacakları bir takım projelerden bahsetti. Rektör Güder “Devlet Planlama Teşkilatı destekli 8 milyon TL. bütçeli Merkezi Araştırma Laboratuarı projemiz, Devlet Planlama Teşkilatı’na sunuldu. Bu projeyle ilgili olurumuzu aldık. Bu sene 2010 yılı bütçesi olarak üniversitemize sağlanan 2 milyon TL desteğe ek olarak 2011 yılında kesinleşmiş desteğimiz 3 milyon TL’dir. Böylece hemen bu ayın ortasından itibaren 5 milyon TL harcama yetkimiz olacak.
 
ıki ayaklı olarak oluşturduğumuz Merkezi Araştırma Laboratuarımızın ıskenderun ve Antakya’daki ayaklarının harcamalarını yapmaya başlayacağız. Bu alt yapının bize sağlamış olduğu önemli katkıyla birlikte öğretim üyelerimizin TüBıTAK, DPT ve Avrupa Birliği ülkeleriyle ortak yürütecekleri yedinci çerçeve programında önemli sayıda proje alacaklar ve ülkemize tekrar katkı olarak sunmuş olduğumuz miktarın daha üzerinde ülkemize göndereceklerdir. Kurulacak olan bu laboratuar  bölgede hizmet vermekte olan AR-GE çalışanları ve 21 üniversitenin akademisyenleri yaralanacaklar.
 
 
Bu vesileyle Antakya ve ıskenderun Ticaret ve Sanayi Odalarımız ve Organize Sanayi bölgeleri ile yakın işbirliği halinde olacağız. Yürütmekte olduğumuz ortak AB projelerinin sayısını arttırarak ilimizin ve ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması için oda başkanlarımız ve üyelerimizle işbirliği içinde olacağız. Bu  Ayrıca üniversitemize bir Teknokent kurmak istiyoruz. Bunun gibi birçok projede birlikte çalışacağımıza inanıyorum” dedi.
 
 
Ziyarete işadamları Sabit Karadeniz, Cemil Gündüz, Osman Ovalı, Metin Tansal, Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf Durmaz, Süheyl  Budak, Abdulkerim Cabbarcıoğlu, Rifat Görür, Mustafa ınan, Ali Centus, Metin Kardeş, Selahattin Eskiocak, Yılmaz Dönmez katıldılar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir