İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ATSO Üyelerine Seminer

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Eylül Bilgi ışlem ve Eğitim Merkezi ve KOSGEB tarafından ortaklaşa ‘Kobilere yönelik finansal çözümler’, ‘Yeni Türk Ticaret Kanunu’, ‘Lisanslama, kiralama’ konularından seminer düzenlendi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Harbiye Boğaziçi Oteli’nde gerçekleşen seminere, ATSO Meclis Başkanı Hayrettin çolakoğlu, Eylül Bilgi ışlem ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Feşiye Baykal, ATSO üyeleri, firma çalışanları, Arena Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan çelik, Deloitte Danışma Mehmet Erdem Demirkan, Microsoft ış ortağı Yöneticisi Salim Tursun, Dell Kurumsal ürün Müdürü Tunç Erkan ve Broşer Kurumsal Satış Müdürü Ayhan Aydemir katıldı.
 
 
 
ATSO Meclis Başkanı Hayrettin çolakoğlu seminerde yaptığı konuşmada, ATSO olarak üyelerin ve firma çalışanlarının çağı gerektirdiği anlayışa uygun rekabet edebilir hale gelmelerini teminen birçok eğitim programı gerçekleştirdiklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti; “Bu gün burada iş dünyasında rekabet eden firmalarımıza büyük fayda sağlayacağına inandığımız bir başka eğitim programı gerçekleştiriyoruz. 
 
 
 
Eğitmenlerimiz tarafından Kurumsal Teknolojiler, Kobilere Yönelik Finansal çözümler, Yeni Türk Ticaret Kanunu, Lisanslama, Kiralama gibi konularda siz değerli üyelerimize konuşmacılar tarafından bilgiler verilecektir. 
 
 
 
Bilgi çağı olarak da adlandırılan içinde yaşadığımız 21. yüzyıl, bilgiyi iş yaşamında artık zorunlu kılmaktadır. ış tanımlarının değiştiği, yeni çalışma alanlarının ortaya çıktığı günümüz iş dünyasında nitelikli, yaratıcı, yenilikçi işgücüne sahip olmak, firmaların elindeki en önemli koz haline gelmiştir. ışletme sahipleri, eğer hızla değişen ve artan rekabet ortamında başarılı olmak istiyorlarsa yenilenmeye ve değişmeye daha fazla önem vermek zorundadır. 
 
 
 
Günümüz iş dünyasında hızlı değişime adaptasyon sağlamak ancak ve ancak işletmelerin gelişim ve değişime önem vermeleri, sürekli yenilenmeleri, yeni koşullara uyum sağlamayı kolaylaştıracak becerileri edinmeleri ve bunları hayata uyarlamaları ile mümkün olacaktır. Bu ise yine eğitimle mümkün olacaktır. 
 
 
 
Gerek işletme sahipleri olarak gerekse çalışanlar olarak 21. yüzyılın bilgi çağı olduğu konusunda mutabık isek ve daha fazla bilgiye rakiplerden önce ulaşmış olmanın rekabette avantaj sağlayacağına inancımız var ise eğitime her zamankinden daha fazla önem vermek zorundayız. 
 
 
 
çünkü baş döndürücü bir hızla değişen iş dünyamızda ticarette ülke sınırlarının neredeyse kalkmış olduğu, rekabetin her geçen gün daha da çok arttığı bir ortamda çalışmak ve başarılı olmak zorundayız. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, odamız üyelerine ve firma çalışanlarına gelişim ve değişim fırsatları yaratacakları eğitim programları bundan sonra da hızla devam edecektir.” dedi. 
 
 
 
Kobitech’12 seminer katılımcılarına sorulan soruya doğru cevap veren katılımcıya broşer yazıcı hediye edildi. Ayrıca düzenlenen bu toplantıda çeşitli ürünlerde indirim kampanyası yapıldı.
 
 
 
Konuşmalardan sonra katılımcılara, konuşmacılar tarafından konular hakkında geniş kapsamlı bilgiler verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir