İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Avrupanın ıslama Bakışı…

ıskenderun Alperen Ocakları Yönetim Kurulu üyesi Kenan TEKEREK ısviçre’ deki minare referandumu Avrupalının ıslam’ a ve Müslümanlığa bakış açısını göstermektedir.’ Dedi.
 
ısviçre’ de yapılan çağdışı minare referandumu insan haklarına uluslar arası kurallara aykırı olduğunu belirtti. Bu karar alenen ıslam düşmanı Müslüman düşmanlığını körükleyen bir karardır. Karar aynı zamanda en temel dini hürriyetleri reddeden düşünce ve hürriyeti bağlayıcı kültürel haklara vurulmuş önemli bir darbe olduğunu belirten Kenan TEKEREK “ısviçre’ nin Minareleri yasaklaması son derece akıl almaz bir karardır. ıslam düşmanlığını körüklediği gibi toplumlararası barış ve güvenliğe de zarar verecektir” dedi.  
 
Bu kararın ileride başka Avrupa ülkeleri içinde örnek teşkil edeceğinden endişe duyduğunu belirtti. Zamanla diğer Avrupa ülkelerinin de bu tip referandumlara başvurabileceğini ve bu tip kararların yaygınlaşabileceğini söyleyen Kenan TEKEREK bu sebeple Alperen ocakları olarak bu kararı şiddetle kınıyoruz. 
Bu karar ısviçre ve Avrupa’ nın barış ve hoşgörüyü ne kadar içselleştirdiklerini göstermektedir. Sapkınlıklarda dâhil her türlü inanç ve yaşama tarzına müsamahalı davranmayı kendine şiar edinen ve bu inançların simgesel unsurlarını kullanmasına müsaade eden ısviçre mesele Minare ve ıslam olunca gerçek yüzünü göstermekten çekinmemiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir