İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aydınlık Geleceğe Bir Tuğla Daha…

Lekesiz, “hayırseverlerimiz attıkları bu imzayı; cehaleti yenme adına, daha güçlü bir Hatay, daha güçlü bir Türkiye adına, ülkenin aydınlık geleceğine bir tuğla koyma adına attılar”
 
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
 
Hayırsever işadamı Tevfik Eskiocak tarafından Harbiye Beldesi’ne yaptırılacak olan 24 derslikli 720 öğrencili Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi ve işadamı Fevzi Karaali ve kardeşleri tarafından yine Harbiye’de yaptırılacak olan 12 derslikli Harbiye Semihe-Mehmet Karaali ılköğretim Okulu’nun protokolü Valilikte yapılan törenlerle imzalandı.
 
 
 
 
Protokol töreninde konuşan Vali Lekesiz, daha güçlü bir geleceğin cehaleti yenmekle, cehaleti yenmenin de eğitimle mümkün olacağını vurgulayarak, hayırseverlerin attıkları bu imzayı cehaleti yenme adına, daha güçlü bir Hatay, daha güçlü bir Türkiye adına, ülkenin aydınlık geleceğine bir tuğla koyma adına attıklarını söyledi.
 
 
 
 
ınsanlığın yüzyıllardır, kin ve nefret, cehalet ve yoksullukla mücadele ettiğini dile getiren Lekesiz, yoksulluğun çalışarak, kin ve nefretin birbirimizi severek, cehaletin ise eğitimle aşılabileceğinin altını çizerek, “ıyi eğitilmiş insan gücü olmayan bir milletin hiç bir şeyi yok demektir. ıyi yetişmiş insan gücünüz varsa,  yeraltı ve yerüstü zenginlikleriniz olmasa bile o yaşanılan coğrafyayı cennet haline çevirebilirsiniz. Dünyada bunun örnekleri var. Bir ülkenin geleceğe dair en büyük güvencesi iyi yetişmiş insan gücüdür” şeklinde konuştu.
 
 
 
 
Lekesiz, “Hayırsever ışadamlarımız Tevfik Eskiocak ile Fevzi Karaali ve kardeşleri de kendi memleketlerine okul yaptırarak iyi yetişmiş insan gücüne yeni bir güç katacak. Kendilerine teşekkür ediyor ve diğer hemşerilerimizin de eğitime destek yarışında aktif olarak yer almalarını ve yarıştan kopmamalarını temenni ediyorum” dedi.
 
 
 
 
ışadamı Tevfik Eskiocak ise, Harbiye beldesine bir eğitim yuvası kazandıracak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.Hayırsever işadamı Fevzi Karaali ve ağabeyi Harbiye Belediye Başkanı Hikmet Karaali de kendi mezun oldukları okula yeni derslik yaptıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir