İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başak Balosu Coşkulu Geçti…

Ziraat Mühendisleri Odası Hatay şubesi tarafından geleneksel “Başak Balosu” Büyük Antakya Oteli’nde düzenlendi. Gecenin açılış konuşmasını yapan şube Başkanı Ahmet Sever, 14 yıldır geleneksel hale getirdikleri “Başak Balosunu” bu yıl da düzenlediklerini belirterek, “Amacımız meslektaşlarımızla birlikte olmak onlarla birlikteliği sağlamak. Senede bir kez de olsa bile onlarla birlikte eğlenerek moral bulmaktır” dedi. Gecede ayrıca, meslekte 25. Yılını dolduran üyelere plaketleri, protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Plaket töreni sonrası çalınan müzik eşliğinde gönüllerince eğlenen Ziraat Mühendisleri, gece boyunca pisti hiç boş bırakmayarak, “Başak Balosu”nun tadını doyasıya yaşadılar.
 
 
SEVER: HERKESı BıRADA GöRMEKTEN MUTLUYUM
Başkan Sever, ”Bugün bu gecede fidancısı, besin üreticisi, meyve ve sebzeyi pazarlayıcısı ile tarım sektörü içerisinde emekleri geçen tüm emekçileri bu gecemizde görmekten mutluyum ve koordineli çalışmaya davet ediyorum” açıklamasında bulundu.
KARA: YARINDAN TEZı YOK BUğDAY üRETıMıNı BIRAKALIM
Hatay Vali Yardımcısı ısmail Kara gecede yaptığı konuşma ile tüm dikkatleri topladı. Türkiye’nin biran önce buğday üretimini bırakması gerektiğini söyleyerek, görüşlerini şöyle dile getirdi: “Allah aşkına biz elin yabancısının ürettiği şeyleri, Hollanda, ıtalya, ıspanya ve ısral’in ürettiği ürünleri niye üretmiyoruz da, ha bire buğday peşinde koşuyoruz. şimdi bileniniz var, bilmeyeniniz var. 20 milyon ton civarında buğday veya tahılı ülkemizde üretiyoruz. Dünya piyasasıyla bunun karşılığı projektöre bağlı olarak 2 milyar dolarla 6 milyar dolar arasından gidip-geliyor.
 
300 dolara çıktığı zaman tonu, 6 milyar dolar karşılığı 20 tonun 200 dolara indiği zaman 4 milyar dolar. 100 dolara indiği zaman 2 milyar dolar. Oysa bu ülkenin refahına 1000 dolar ilave yapabilmek için artı olması gereken üretim 73 milyar dolar. 1000 dolarlık refaha katkıda bulunmak için artı katkı bulanabilmek için üretilmesi gereken miktar 73 milyar dolar. Bu buğdayla olur mu arkadaşlar, yani ne kadar zorlarsak buğday ve tahıl üretimimizi 30-40-50 bin tona çıkarabilir miyiz?
 
çıkarttığımızı sayalım, biraz önce belirttiğimiz rakamlar ne kadar yapar?. Onun için diyorum ki, yarından tezi yok buğday üretimini bırakalım.” Gecede Ziraat Mühendisleri Odası Hatay şubesi üyeleri müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir