İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başarılı Bir Ameliyat Daha…

Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinde koroner arter bypass ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Kalp krizi nedeni ile Dörtyol’dan Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edilen 50 yaşındaki hastaya aynı gün koroner angiyogarfi yapıldı.
 
 üç damar hastalığı olan ve kardiyak enzimlerde artış olan hasta Koroner yoğun bakıma yatırılarak trombolitik tedavisine başlandı. Hastanın durumu stabilleştikten sonra Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı tarafından koroner arter bypass ameliyatı yapıldı. Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda, kalp krizi sonrasında trombolitik tedavi verilen, koroner arter hastalığı olan hastanın 4 koroner damarına bypass Yrd. Doç. Dr. ıyad Fansa ve Araştırma Görevlisi Dr. Ergün Kaya tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Kalp ve Damar Cerrahisi yoğun bakımda yatan hastayı Rektör Prof. Dr. şerefettin Canda ziyaret etti. Hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Rektör Canda “Hatay’ ın ve bölge halkımızın hakettikleri hizmeti görmeleri için biz üniversite olarak kendimizi büyük bir sorumluluk altında görüyoruz. Bu sorumlulukla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada önemli ilerlemeler sağladık.
 
Hastanemizde dünyada kabul edilmiş ve uygulanan en güncel tedavi seçeneklerini halkımıza sunmak için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi. Sağlık durumu iyi olan hasta başta ameliyatı yapan doktorlara ve bu hizmeti Hatay’ a kazandıran Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda’ya çok teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir