İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başbakan Mahkeme’de ifade verecek…

Bursa’da Bursaspor-Tokatspor Fortis Kupası futbol maçı sırasında stadyumun yerinin değiştirilmesi projesine destek veren Başbakan Erdoğan’a küfürlü tezahüratta bulunan 25 taraftarın yargılanmasına başlandı. Mahkeme, dava kapsamında Başbakan’ın da ifadesininin alınmasına karar verdi.
 
 
Bursa’da kent merkezinde kalan stadyumunun şehir dışına çıkarılması çalışmaları sürerken, bu projeye destek veren ve bunu 29 Mart seçimleri öncesinde Bursa mitinginde de dile getiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Stadyumu’nda oynanan Bursaspor-Tokatspor maçında bir grup taraftar tarafından protesto edilmişti. Bazı taraftarlar, Başbakan Erdoğan’a “Cim cim dal dal, cimdal cimdal Tayyip Tayyip huu stadı kaldıranın?..” şeklinde tezahürat yapmıştı.
 
 
Polisin yaptığı araştırma sonrasında 3’ü çocuk, 25 taraftar için iki ayrı mahkemede “hakaret” davası açıldı. Bursa 1. çocuk Mahkemesi’nde görülen davada yaşları küçük T.T., S.ı. ve B.C.K.’nin ifadeleri alındı. Taraftarların, suçlamayı kabul etmediği öğrenilirken; hakim Mükerrem Tekintürk, müşteki durumunda bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesinin alınması için Ankara Nöbetçi çocuk Mahkemesi’ne yazı gönderilmesine karar verdi. Bursa 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde yaşları 18’den büyük 22 taraftarın yargılanması da devam ediyor.
 
HABERTüRK

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir