İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başbakan Muhalefete Yüklendi…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ”SSK’yı bu kadar iyi biliyordun madem, hastanelerle ilgili bu kadar adımlar attık, niçin takip etmiyorsun? Sen ne biçim milletvekilisin be? Sen ne biçim grup başkanvekilisin be? Ne işe yararsın? Kalkıp da milletimi aldatmanın, kandırmanın ne anlamı var?” dedi.
 
 
 
Hatay’da partisince ıtfaiye Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Erdoğan, siyaset mühendisliğiyle bir CHP tasarlandığını ve liderliğine de ”Bay Kemal”in getirildiğini söyledi.
 
 
”Bay Kemal gittiği her yerde elma şekeri dağıtıyor. Ama arkadaki kadro aynı kadro, kafa aynı kafa. Türkiye’de nasıl bir oyun oynanıyor, bunu bu sefer görmenizi istiyorum” diyen Erdoğan, Hataylılardan futbol takımı tutar gibi parti tutmamalarını istedi.
 
 
Erdoğan, ”Bu çok önemli. Bugüne kadar CHP’ye oy vermiş olabilirler, MHP’ye oy vermiş olabilirler. şuraya, buraya oy vermiş olabilirler. Diyorum ki başımızı iki elimizin arasına alalım, iyi düşünelim. Bu 8 yılda bu ülkede neler yapıldı? Bakınız şu anda çeteler eliyle siyasete rol çizmek isteyenler var. Diyorum ki şimdi uyanalım, Türkiye’de nasıl bir tuzağın kurulmak istendiğini görelim. Bunu görmenizi istiyorum” diye konuştu.
 
 
 
Seçimlerin ardından Hatay’a ”büyükşehir” statüsü verileceğini belirten Erdoğan, ”Seçimden sonra bunu yasalaştırıyoruz, 11 il büyükşehir olacak. Bu ne demek? CHP’liler şimdi bunu farklı şekilde işliyorlar, farklı bir şekilde anlatıyorlar. Dürüst olun, dürüst. çünkü bunlar belediyecilik nedir bilmez, şehirler nasıl güzelleştirilir bilmez” dedi.
 
 
”SAYIN BAHçELı UZAYDA MIYDIN?”
,
Hükümetinin eğitim, ulaştırma, sağlık ve sosyal yardım alanlarında gerçekleştirdiği çalışmaları anımsatan Erdoğan, ”Bizden öncekiler, iktidarları döneminde niçin bunları yapamadı? Sayın Bahçeli neredeydin sen, uzayda mıydın? Niye görmedin bunları?” diye konuştu.
 
Sağlık alanında önceki iktidarlar döneminde yaşanan sıkıntıları anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
 
”Bay Kemal 8 yıl SSK Genel Müdürlüğü yaptı 90’lı yıllarda. O dönemde anamızı ağlattılar, anamızı. SSK hastanesinde kuyruğa girerdik, doktor efendi bizi nereye çağırırdı? Muayenehanesine. Ondan sonra da para. Parayı vereceksin, muayene olacaksın. Reçete yazılırdı, ilaçların iki tanesi var bir tanesi yok. Niye yok. E yok. Benden maaştan para kesiyorsunuz SSK için. Peki bu adalet mi Bay Kemal? Senin adaletin bu işte. Faturayı nereye kesiyor?
 
 
‘Ne yapayım, siyasetçiler’ diyor. Sen ne işe yarıyordun orada? Koskoca SSK’nın Genel Müdürüsün, ne iş yaptın orada? Kelin ilacı olsa başına sürer. Bu, bu. Benim şimdi Hataylı kardeşlerim 12 Haziranda Bay Kemal’e gerekli dersi vermesi lazım.
 
 
”BUNLARIN ZAMANINDA öLüLERıMıZ REHıNE KALMADI MI?”
 
 
Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan katıldığı bir televizyon programında Hükümetin Ankara’ya yönelik projelerine ilişkin değerlendirmesinin istendiğini belirterek, şunları kaydetti:
 
 
 
”Verdiği cevap ne biliyor musunuz? çok enteresan. ‘Ben daha iyisini yapacağım’ demiyor. Diyor ki ‘bunlar ihale yolsuzlukları için atılan adımlar’. Bay Kemal sende zerre kadar onur varsa şu 8,5 yıl içerisinde yaptıklarımızın hepsi ortada. Sen de Meclis’tesin, istediğini yaparsın, araştırırsın, soruşturursun, varsa gereğini yaparsın.
 
 
Niye yapmadın? Bu kadar yatırımlar var niye yapmadın? Hatay’da bu kadar okullar yaptık, Türkiye’de 163 bin derslik yaptık niçin bunları araştırmıyorsun? 13 bin 600 kilometre bölünmüş yol yaptık, niçin bunları araştırmıyorsun? SSK’yı bu kadar iyi biliyordun madem, hastanelerle ilgili bu kadar adımlar attık, niçin takip etmiyorsun?
 
 
 
Hataylılar’dan Kılıçdaroğlu’nu dürüstlüğe davet etmelerini isteyen Erdoğan, ”Bunların zamanında, Bahçeli’nin zamanında da, Kılıçdaroğlu’nun zamanında da ölülerimiz hastanede rehine kalmadı mı? Neler çektik. ölülerimizi rehine aldılar ama şimdi devran değişti. Hastayı kapıdan çeviremezsin, ilke bu” diye konuştu.
 
”OY VERMESELER BıLE HıZMETıMıZı YAPACAğIZ”
 
Başbakan Erdoğan, iktidarları döneminde Hatay’da adalet, barınma, ulaşım, sağlık ve tarım gibi alanlarda yapılan ve planlanan yatırımlara ilişkin bilgiler verdi. Bu yatırımların CHP’lilere anlatılmasını isteyen Erdoğan, ”Bu hizmeti veren bir iktidara destek olunmaz mı, bunlara bunu anlatalım” dedi.
 
Samandağ’a yapılacak yatırımları anlatan Erdoğan, miting alanından gelen bazı itirazlar üzerine şöyle konuştu:
 
”Biz, bize gelen oya bakmayız. Vermesinler, hiç oy vermesinler önemli değil. ‘At denize, balık bilmezse halik bilir’. Biz böyle bakacağız. Biz, 780 bin kilometrekarenin partisiyiz. Biz, 74 milyonun partisiyiz. Biz mezhep ayrımı, dinsel milliyetçilik, etnik milliyetçilik, bölgesel milliyetçilik yapmayacağız. Samandağ bugün rey vermiyorsa yarın onlar da hakikati görecekler. Vermeseler bile biz yine hizmetimizi yapacağız. Hiç önemli değil, yapacağız.” Erdoğan, ekonomide sağlanan gelişmeleri örneklerle anlattı, sağlanan başarıların vatandaşın cebine yansıdığını vurguladı.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir