İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Basın Toplumun Öğretmenidir…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda ıskenderun Haber Ajansı’nın birinci yıldönümü kokteyline katıldı.
ıskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan toplantıda konuşan Rektör Canda “Mustafa Kemal üniversitesi olarak basın yayın işlerine son derece önem vermekteyiz. Antakya, ıskenderun ve Kırıkhan Meslek Yüksek Okullarımızda internet gazeteciliği bölümlerimiz eğitim öğretim vermektedir.
ıletişim Fakültesi kurma çalışmalarımız sürüyor. Diş Hekimliği Fakültesi ile birlikte onun da müjdesini vereceğiz.
Bir diğer çalışmamız da ıskenderun’da Oyak Meslek Yüksekokulu ve ıskenderun Deniz Ticaret Odası ile uzun süren çalışmalarımız sonucunda Deniz işletmeciliği Yüksekokulunu kurmaktır.      
Pirinçlik Meslek Yüksekokulu, Su ürünleri fakültesi ve mühendislik fakültesinin ıskenderun’a taşınması ve konservatuarımızın da buraya açılması ile ıskenderun’daki öğrenci sayımız 10.000’e ulaşmıştır. Hatay genelinde ise öğrenci sayımız 25 000’dir.     
üniversitemizde ilk olarak YöK Başkan Vekili ömer Demir’in katılımı ile Dekanlar ve öğretim elamanlarından oluşan 200 ü aşkın bilim adamıyla BOLOGNA toplantısı düzenlenmiştir. Bu da üniversitemizin kazandığı saygınlığın bir göstergesidir.
üç yıllık çalışma dönemimizde çok önemli işler yaptık. ülkenin ilerlemesi için basın bir okuldur. Bu nedenle de basın toplumun öğretmenidir. Yüklendiği sorumluluğun bilincinde, pozitif ve tarafsız, yıkıcı değil yapıcı eleştiri yapılması gerekir” dedi.     
ıskenderun basınında kendine bir yer edinmiş, basının başarılı temsilcilerinden ıskenderun Haber Ajansının 1. yaş günü dolayısı ile Ajansın genel koordinatörü Ahmet Seher başta olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlarını tebrik ederim

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir