İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BASK, Karşı Sendikaları Eleştirdi…

BASK Hatay ıl temsilcisi Metin Yılmaz bir açıklama ile kendi çabaları olan bir girişimin alınan meyvelerin birbaşka sendikanın sahiplenmesi karşısında sessiz kalamayacaklarını kaydederek geçen yıl Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ilimiz ziyaretinde devlet hastanesini gezerken kendisine sağlıkçıların sorunlarının yeraldığı bir dosya verdiklerini hatırlattı.
 
BASK ıl temsilcisi Metin Yılmaz, geçmişe yönelik süreci şöyle anlattı: “BASK Hatay ıl Temsilciliği olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a Döner sermaye adaletsizliği ile ilgili kat sayı çarpanlarının arttırılması konusunda ciddi dosya hazırlamıştık Bakan Akdağ Antakya’ya geldiğinde ise birçok sendika bakanın Antakya ziyaretini uzaktan sesiz sedasız izlerken il temsilcisi olarak elimde dosya ile sağlık çalışanlarının döner sermaye ile ilgili sorunlarını o sırada bakan Akdağ’a aktardım.”
 
BASK ıl temsilcisi Metin Yılmaz süreçle ilgili düşüncelerini şöyle özetledi: “Sağlık Bakanımıza Döner sermaye adaletsizliği ile ilgili kat sayı çarpanlarının arttırılması konusunda ciddi dosya hazırlayarak sunmuştuk ve Sayın Bakanımız, çok ciddi hazırlamışsınız diyerek bizlere teşekkürlerini iletmişlerdi. Akabinde bizlere faks cevabı çekmişlerdi. En son Sağlık Bakanımız Antakyamızı Ziyaret ettiklerinde hiçbir sendika çalışanların problemlerini hatırlamazken biz Bask Hatay ıl Temsilciliği olarak siz basın mensuplarının huzurunda bakanımıza sağlık personellerinin 10 temel problemleri ile ilgili tekrar dosya hazırlayarak bakanımıza sunduk. Sayın bakanımız da bu problemlerle özel ilgileneceğini bizlere beyan etmişlerdi. Bu çalışmalardan siyasi ve ideolojik odaklara hizmet etmeyi şeref bilen sendikalar Antakya devlet hastanesinde döner sermaye katsayılarının arttırılması konusunda toplantı yaptığımız da bizlere ‘Bunu siz mi yaptıracaksınız bakanla biz görüşemiyoruz.’ demişler ve hatta daha da ileri giderek basın açıklaması yaparak bizleri kamu çalışanlarına karalama adına ‘Umut Tacirleri’ suçlamasında bulunmuşlardı. Son günlerde 26 Kasımda mecliste görüşülmesi gereken oysa ta bu günlere ertelenen tam gün yasası içerisinde döner sermaye kat sayılarında arttırılması gündeme getirilecek olmasını sanki kendi çalışmaları imiş gibi göstermeleri esef verici buluyorum. Dün bizi “Umut Taciri” olarak suçlayan ve karalayanlar bugün bizim ısrarla üzerinde durduğumuz konuyu sahiplenmelerini anlamak mümkün değil. şimdi soruyoruz biz umut taciri isek neden şimdi bu katsayı çarpanlarının arttırılması hususunda ‘Biz yapıyoruz.’ gibi hava veriyorsunuz. Pes doğrusu. Ne diyelim sizler utanın.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir