İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan; Aksu TV’ye konuştu…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Aksu TV Genel Müdürü Turgay Terzibaş’ın sunduğu B Planı Programının canlı yayın konuğu oldu. Tarihi eski belediye binasında gerçekleşen programda Belediye Başkanı Savaş gündemle ilgili sorulara cevap verdi.
 
Yaklaşık 2 ay önce seçilen Savaş, ülkesine hizmet etmeği sevdiği için bu görevi üstlendiğini belirterek “Her insanın hayallerinde hizmet etmek yatar. Kısmetten öteye bir şey olmaz. Ben ülkeme hizmet etmeyi seviyorum.” dedi. Bilim adamı olduğu için üniversitedeki ve kurumdaki arkadaşlarıyla birlikte projeler ürettiklerini belirten Savaş, kimseyle kavga etmediğini, sadece hizmet için çalıştığını belirterek “Antakya’yı bilmeyen, Antakya’ya hizmet etmeyen bu kadar fazla oy alamaz.
 
ıdealiniz ve memleket için kaygılarınız varsa ve bir şey yapmazsanız iyi bir Türk vatandaşı olamazsınız. Seçildiğim için mutlu oldum” dedi. Eğitim ve sağlık camiasının kendisini tanıdığını, onu tanıyan herkesin parti gözetmeksizin kendisine destek verdiğini belirten Savaş, “Ben kavga etmedim, rakiplerimin karalama kampanyasına karşı en küçük bir tepki göstermedim. Herkesle iyi anlaşmaya çalıştım.
 
Bu yüzden hemşerilerim bana güvendiler” dedi Kendisinden önceki başkanların da hizmetlerde bulunduğunu ama bunu halka anlatamadıklarını belirten Savaş, Antakya’nın sorunlarına cevap bulmak için projeler geliştirdiklerini belirterek “ Biz sorunları tespit ederken zorlanmadık. Gerekli çözümler için istişare ettik ve projeler geliştirdik” dedi.
 
Antakya için hayata geçirilecek projeleri sıralayan Savaş Antakya’nın sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en önemli şehirlerden biri olduğunu belirterek “Böyle bir tarih dokusunun üzerinde olmamıza rağmen bunu dünyaya anlatamamışız. Biz bunu geliştirip turizmi canlandıracağız” dedi. ıkinci olarak ayakkabıcılık ve mobilyacılık esnafı için geliştirdiğimiz projeleri hayata geçireceğiz. Son olarak yaşanabilir bir kent olması için her alanda çok önemli projeleri elbirliğiyle tamamlayacağız. Bu üçünü birleştirirsek Antakya Antakya olacak” dedi.

 

*********************** 

 

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, göreve başladığında Belediye kasasında 6000 TL bulunduğunu, belediyeyi 50 MıLYON TL borçla devir aldığını söyledi. Başkan SAVAş, AKSU TV’deki canlı yanında kısa sürede giderleri kısıp gelirleri arttırdıklarını ve 2,1 Milyon TL borç ödediklerini kaydederek; “örneğin aylık mazot giderimiz 30.000 TL azaldı. Hafta sonu çalışmayanlara yevmiye ödemelerini yapmadık.

 

Bu gibi önlemler giderlerimizi azalttı, yıllardır Belediye mülklerinde bulunan onlarca icarcıdan yıllardır alınmayan icarları da almaya başlayınca gelirlerimiz arttı. Günde 100.000 TL gelir toplayan Belediye olduk” açıklamasında bulundu.

 

SAVAş, TV sohbetinde Hiperaktif yapıya sahip olduğunu belirterek; “Sayın Bakanımız Sadullah Ergin, TOBB yönetimine seçilen Mehmet Ali Kuseyri ile birlikte Antakya’ya tarihi hizmet borcumuz var. Ben hiperaktifim, işkolikim, üçümüz üretmek çok çalışmak zorundayız, Antakya’ya bu dönemde hak ettiği hizmetleri getiremezsek tarih bizi affetmez” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir