İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan’ dan Okullara Destek…

 Antakya Belediyesi’ne bağlı Fen ışleri ekipleri periyodik program çerçevesinde kentin dört bir yanında asfaltlama çalışmalarını sürdürürken, bir taraftan da okullarda asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Ekipler son olarak Vali Utku Acun ılköğretim Okulu’nun bahçesini tamamen asfaltladı.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş yaptığı açıklamada görüşlerini şöyle belirtti; öğrencilerimizin daha modern fiziki koşullarda eğitim görebilmesi için belediye olarak katkı sağlamak amacıyla Vali Utku Acun ılköğretim Okulu’nda asfaltlama çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Savaş Antakya Belediyesi olarak gerek eğitim alanında gerekse okullarımızın fiziki koşullarına imkânları ölçüsünde katkı sağlamak amacıyla bu tür faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti. Hizmet noktasında kurumlar arası işbirliğinin önemine vurgu yapan Başkan Savaş, farklı projelerde Milli eğitim Müdürlüğü ile birlikte hareket ediyoruz. Antakya Belediyesi olarak başlattığımız Temizlik Kampanyasında Milli Eğitim Müdürlüğü’nden tam destek gördük. Bizde kurum olarak imkânlarımız ölçüsünde okullarımıza asfalt ve benzer konularda destek oluyoruz. Bu tür kurumlar arası karşılıklı işbirliği çalışmalarımız bundan böyle de devam edecek.
 
 
Daha önce Kanal Sorunları çözülen Bölgelerin Asfaltlaması da Yapıldı…
  Antakya Belediyesi Su-Kanal ve Fen ışleri ekiplerinin kent genelindeki bakım-onarım ve asfaltlama çalışmaları aralıksız sürüyor. Belediye Su-Kanal ışleri ekipleri daha önce Akiş civarında ve Eski Sanayi 5.cadde de yaşanan kanal problemini gidermişti. Su ve Kanal ışleri ekiplerinin bu çalışmalarını tamamlamalarının ardından bakım çalışması münasebetiyle bozulan yollar Fen ışleri ekipleri tarafından asfaltlandı. Böylece Akiş önü ve eski sanayi 5.caddenin hem kanal sorunu hem de asfaltlama işlemi tamamlanmış oldu.
 
STADYUM KAVşAğI DüZENLEMESı TAMAMLANDI
 
Yeni Trafik Düzenlemesine paralel olarak kent içi trafik akışını daha da hızlandırmak amacıyla Antakya Belediyesi’nin kent genelinde yürüttüğü kavşak düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bir süre önce belediye ekiplerince Atatürk Caddesi Stadyum kavşağında başlatılan çalışma tamamlandı. Belediye ekiplerince yapılan kavşak düzenlemesinde, Stadyum semt pazarı(Cemali caddesinden) Atatürk caddesi istikameti ile Atatürk Caddesi Stadyum kavşağından tersi istikamete doğru seyir eden araçların trafik akışını daha da hızlandırmak amaçlandı.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, stadyum kavşağında gerçekleştirdikleri düzenleme dolayısıyla desteklerinden ötürü Gençlik ve Spor ıl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu’ na bir kez daha teşekkür ettiğini belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir