İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Özenir en dertlisi…

Yeni trafik düzenlemeleri çerçevesinde Samandağ yönünden gelen minibüs ve diğer dolmuşçulara Uğur Mumcu girişinden başlamak üzere çekmece beldesindeki yollar kullanılarak geçit verilmesi uygulamasında çekmece Beldesi dolmuşçularının mağdur olduğu ayrıca Belde içi yolların da yoğun trafik nedeniyle zarara uğrayabileceği belirtildi.
çEKMECE YENı DüZENLEME MAğDURU…
çekmece Beldesi Belediye Başkanı Cafer özenir dün partili Belde Belediye Başkanlarıyla birlikte Vali’yi ziyaretinde soru üzerine konuya değinerek; “Trafik düzenlemeleri sırasında bizden görüş sorulmadı, yollarımızın kullanılacağı bize bildirilmedi, istediğimiz randevular da verilmedi dolayısıyla sıkıntılarımızı ve önerilerimiz Valilik yada Antakya Belediyesi’ne bildirme şansımız maalesef doğmadı.
 
şimdi gelinen süreçte uygulamadan en fazla mağdur olan çekmece beldesine yolcu taşıyan minibüslerdir. 3 km’lik güzergah yeni düzeleme ile 1 km’ye düşürülmüştür” dedi. Vali M. Celalettin Lekasiz’in sorusu üzerine bu açıklamaları yapan çekmece Belediye Başkanı Cafer özenir, günde ortalama 1800 civarında aracın kendi beldesindeki yolları kullandığını, uygulamanın artıları yanı sıra külfetleri de olduğunu kaydederek “Haklı taleplerimizi iletecek makam bulmakta zorlandık. Dayatılan kararların uygulanması noktasında yardımcı olmaktan başka yolumuz kalmadı” dedi.
VALı: TALEPLER HAKLI…
Vali Lekesiz de, çekmece Beldesi’ ndeki sıkıntıyı bildiğini hatırlatarak Başkan özenir’e hitaben; “Biz sizin sıkıntınızın farkındayız birde sizin ağzınızdan dinleyelim istedik, gereken yerlere talimatlar verildi, sıkıntıların asgariye çekilmesi için gerekenler yapılacak. Talepleriniz bizde haklı taleplerdir” açıklamasında bulundu.   

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir