İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Savaş’ a Nezaket Ziyareti…

Eskici Ahmetoğulları Hısım ve Akrabaları Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Duyar ve beraberindeki yönetim kurulu heyeti, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Dernek Başkanı Duyar ziyarette yaptığı konuşmada, aile derneği olarak amaçlarının kalabalık nüfusa sahip ancak birbirini tanımadan habersiz yaşayan aile fertlerini bir çatı altında toplayıp, tanıştırmak ve bu nüfus içerisinde yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak olduğunu belirtti.
Duyar, yaptıkları araştırmaya göre aile bireylerinin sayısının yaklaşık 10.000 civarında olduğunu, dernek olarak şu an yaklaşık 5000 kişiye ulaştıklarını, bu kişilerden 1370 tanesinin üyelik dilekçelerini aldıklarını ve değerlendirdiklerini ifade etti. Dernek Başkanı Duyar, 9 aylık görev süresi içinde gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür ederken, geniş bir aileyi temsil ettiklerini, dernek çatısı altında toplanarak kültürel ve sosyal anlamda Antakya için yapılacak faaliyetlerde üzerlerine düşen görevleri yerine getirme sorumluluğunu taşımaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.  
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş, aile kavramının toplumsal yaşamın temeli olduğunu, iyi ve kötü günde akraba ve aile bireyleri arasında gerçekleşen paylaşımların anlamının tarifsiz olduğunu dile getirdi. Belediye Başkanı Savaş, geniş bir nüfusa sahip olan Eskici Ahmetoğulları ailesini dernek çatısı altında toplayarak birbirleriyle tanışma ve kaynaşma ortamını sağlama gayretinden ötürü Dernek Başkanı Duyar ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir