İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Savaş; anahtar dağıttı…

Toplu Konut ıdaresi-Antakya Belediyesi işbirliği ile Antakya Günyazı mevkiinde yapımı tamamlanan 2. etap 532 adet konutun anahtar teslimleri dün başladı. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş dün 2. etap toplu konutlarda hak sahibi olan ve resmi işlemlerini tamamlayan ailelere anahtarlarını bizzat verdi.
 
Toplu konut alanındaki anahtar teslim töreninde Emel Sıtkiye Güven, ümit Salur, Seval Ayaz, Hüseyin Sarıoğlu, Cuma Kan, Hatice Doğru ve Buket ızdem adlı vatandaşlar konutlarının anahtarlarını bizzat Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın elinden aldılar. Başkan Savaş hak sahiplerine hayırlı olsun dileklerini belirtirken, toplu konut hamlesinin aralıksız olarak süreceğini vurguladı.
 
özellikle dar gelirli aileleri konut sahibi yapmaları halinde kentteki çarpık ve ruhsatsız yapılaşmaya da aynı doğrultuda önlem almış olacaklarını vurguladı. Belediyeden yapılan açıklamada 2.etap 532 adet konutun yasal işlemleri ve anahtar teslimleri için bir takvim hazırlandığını vatandaşlarımızın belirtilen bu takvime göre hareket etmeleri istendi. 18 Mayıs 2009 tarihinden itibaren tabloda belirtilen programa göre vatandaşların Türkiye Halk Bankası şubesine KDV bedellerini yatırmaları ve istenen belgeleri getirmeleri ile birlikte yine tabloda belirtilen tarihlerde anahtarlarını teslim alabilecekleri belirtildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir