İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Savaş Mevlid Kandili’ni Kutladı…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş; idrak edeceğimiz “Mevlid Kandili” nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.
 
Yayınladığı mesajla hemşehrilerinin ve tüm ıslam âleminin mübarek Mevlid Kandili’ni kutlayan Belediye Başkanı Savaş, duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti;
 
 
“Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuzdur. ınsanlık âlemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek günde, Mevlanın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce dergâhından hepimizin bir nebze de olsa faydalanmasını dilerim. Peygamberimizin güzel ahlakını yalnızca bu mübarek gecede değil, bütün hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Böyle günlerin özellikle sosyal bütünleşmede büyük etki ve katkısı olduğu bir gerçektir. 
 
Toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.
 
 
Bu vesileyle başta değerli hemşehrilerim olmak üzere tüm ıslam âleminin mübarek “Mevlid Kandili’ni” kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim.”
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir