İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Savaş Noel Bayramını Kutladı…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş; Hıristiyan alemince çeşitli etkinliklerle kutlanan “Noel Bayramı” münasebetiyle Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Sami Sabagil, Ortodoks Kilisesi Papazı Can Delüller ve Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domenico Bertogli’ye birer kutlama mesajı gönderdi.  
 
Başkan Savaş kutlama mesajında şunları belirtti. “üç semavi dinin mensuplarının barış, kardeşlik ve hoşgörü içinde birarada yaşadığı Antakyamız’da, Hıristiyan alemi için özel günlerden biri olan “Noel Bayramı” münasebetiyle, şahsınızda tüm Hıristiyan hemşerilerimin Noel Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.
 
Noel Bayramı, toplumumuzun farklı inanç mensubu tüm kesimlerine, tarihsel birlikteliğimizi sıcak duygular ile bir kez daha anımsatacaktır. Noel ile gelen yeni umutlar sevgi, barış ve kardeşlik yolunda güçlü mesajlar içermektedir. Noel’in, Hıristiyan vatandaşlarımız için ifade ettiği coşku ve sevinci içtenlikle paylaşıyor, insanlık âleminin huzuru ve barışı için yapılacak dualara gönülden katılıyorum.
Bu vesileyle şahsınızda tüm Hıristiyan hemşehrilerimin Noel Bayramı’nı kutluyor, en derin sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir