İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Savaş Projelerini Anlattı…

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 22 aydır Antakya’da gerçekleştirilen hizmetleri paylaşmak üzere 13 Meslek Odası’nın oluşturduğu ve kısa adı HAMOK olan Hatay Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu temsilcileriyle bir araya geldi.
 
HAMOK temsilcilerinin daveti üzerine Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Mimarlar Odası, Veteriner Hekimleri Odası, ınşaat Mühendisleri Odası, Tabipler Odası, Diş Hekimleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Harita Kadastro Mühendisleri Odası, Eczacılar Odası ve Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası temsilcilerinin katılım gösterdiği belirtildi.
 
 
13 Meslek Odası adına toplantıya ev sahipliği yapan Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdullah Korkmaz açılışta yaptığı konuşmada; “şehrimizde gerçekleştirilen hizmetleri meslek odası temsilcileriyle paylaşmak, kent adına sunacağımız görüş, öneri ve fikirlerimizden yararlanmaları için Sayın Belediye Başkanımızı 13 meslek odasının temsilcileri olarak ağırlamak istedik. Sayın Belediye Başkanımıza davetimize icabet ettiği için teşekkür ediyoruz.” dedi.
 
Ardından Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu adına söz alan dönem sözcüsü Hatay Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Yahya Hamurcu yaptığı konuşmada şunları belirtti; “1993 yılında “Hatay Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu” adı altında oluşturduğumuz 13 meslek odasının temsilcileri olarak gerek kendi meslek alanlarımızda, gerekse de meslek alanlarımızla ilgili tüm yaşamsal alanlarda birçok farklı etkinliğe imza atıyoruz.
 
Bu çerçevede kent sorunlarının çözümüne, sağlıklı ve güvenli kentleşmeye, toplumsal ve kültürel yaşama, yerel yönetimlere katkı sağlamaya, meslek odaları arasındaki işbirliğini geliştirmeye, kente ve topluma karşı sorumluluklarımızın gereğini yapmaya yönelik bilgi ve birikimlerimizi Sayın Belediye Başkanımıza aktarmak, şehrimizde 22 aydan bu yana yapılan icraatlarla ilgili birinci ağızdan bilgi sahibi olma adına bir araya gelmiş bulunuyoruz. Davetimize katılım gösterdiği için Sayın Başkanımıza tüm meslek odası temsilcileri adına teşekkür ediyoruz.” dedi.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş sunum öncesinde yaptığı konuşmada şunları belirtti: “Meslek Odalarımızın davetinden dolayı tüm meslek odası yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum. Antakya Belediyesi olarak 22 aydan bu yana şehrimizde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizi sivil toplum kuruluşlarımıza, derneklerimize, esnaf temsilcilerimize, meslek odalarımıza, işadamlarımıza, basın mensuplarımıza, kısacası tüm kamuoyuna anlatıyoruz, paylaşıyoruz.
 
 Fikir alışverişinde bulunuyoruz. Görüş, öneri ve eleştirileri dinliyoruz. Kentin tüm dinamikleri olarak ortak amacımızın Antakya’ya hizmet olmasından hareketle 22 aylık görev süremiz içinde en çok hassasiyet gösterdiğim konu birlik ve beraberlik içinde hareket etmek. Bu birliktelik hizmetlerimizin kalite çıtasını yükseltiyor, yapılan hizmetin yapım süresini kısaltıyor ve ortak akıl sonucu ortaya kaliteli hizmetlerin çıkmasını sağlıyor.
 
 
Antakya Belediyesi olarak bu çerçevede yaptığımız icraatlarımızı tüm hemşerilerimizle paylaşıyoruz ki insanlarımız bu şehirde ne gibi hizmetler yapılıyor, yöneticilerinin vizyonu, misyonu, mantalitesi, Antakya’nın geleceğine dair projeleri nedir, bunlardan haberdar olsun istiyoruz.”
 
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş daha sonra meslek odaları temsilcilerine 22 aydan bu yana kentte gerçekleştirilen hizmetler hakkında geniş kapsamlı bilgiler sundu. Toplantıya katılım gösteren konuklarla yapılan hizmetler ve projelerle ilgili fikir alışverişinde bulundu, soruları yanıtladı, görüş ve önerileri dinledi.
 
 
Toplantının sonunda Hatay Meslek Odaları’nı temsilen Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdullah Korkmaz teşekkür konuşmasının ardından, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a çiçek sundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir