İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Savaş’ tan Kutlama…

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Savaş bayram mesajında duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti.
 
Saygıdeğer Hemşerilerim; Tüm ıslam âlemi olarak heyecanla kutladığımız, dini değerlerin tazelenerek güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin heyecanı içindeyiz.Dini bayramlarımız toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini yaşadığımız, yaşlı ve hastalarımızı, dost ve akrabalarımızı ziyaret ettiğimiz, onların gönüllerini hoş tuttuğumuz, örf ve ananelerimizi yaşattığımız müstesna günlerdir.
 
Antakya Belediyesi olarak siz değerli vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramı’nı rahat ve huzurlu bir ortamda geçirebilmesi amacıyla her türlü tedbir alınmıştır. Bu yıl 29 noktada oluşturacağımız Toplu Kurban Kesim Merkezleri’nde tente, oturma bankları, et kesme masası, çöp konteyneri, çöp poşeti, su bağlantısı, temizlik personeli ve gezici yıkama aracı gibi her türlü detay düşünülmüştür. Ayrıca tüm Mezarlıklarımız bayram ziyaretlerine hazır hale getirilmiş olup, bayramın ilk günü 06.00-10.00 saatleri arasında Belediye otobüsleri ve Halk otobüsleri Mezarlığa ücretsiz taşıma yapacaklardır.
 
Vatandaşlarımızın internet üzerinden (www.antakya.bel.tr) vefat etmiş olan yakınlarının mezar yerlerini kolaylıkla bulmalarını sağlamak, özellikle il ve yurt dışında bulunmaları dolayısıyla Antakya’da kabri olan yakınlarını ziyaret edemeyen vatandaşlarımızın sanal ortam üzerinden dua okutabilecekleri, yakınlarının mezar yerlerinin bilgi ve fotoğraflarını görebilecekleri, vefat edenlerin bilgilerinin günlük olarak yayınlandığı her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilecekleri “Mezarlık Bilgi Sistemi’ni” siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş bulunuyoruz.
Gönül dünyamızda yeni ufuklara yol açarak kalplerimizi yumuşatan bu bayram günlerini fırsat bilerek eş, dost, komşu, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelere yapacağımız ziyaretler, ilişkilerimizin pekişmesinin yanında toplumsal kardeşliğimizin de göstergesi olacaktır.         
  Bu duygu ve düşüncelerle; her gününüzün bayram sevinci içinde geçmesi dileklerimle tüm hemşerilerimin ve ıslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar; sağlık, mutluluk ve huzur içinde bayram geçirmenizi diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.