İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan’dan Kent Ormanı projesi…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın seçimler öncesi vurguladığı projelerden biri olan “Habib-i Neccar Kent Ormanı” projesi için uzmanlar dün belediye encümen salonunda bir araya geldi. Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın başkanlığındaki toplantıya Başkan Vekili Aytaç Kınay, Mimarlar Odası Başkanı Yaşar Coşkun, MKü Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri Yrd.Doç. Mustafa Atmaca, Yrd.Doç. Kayhan Kaplan, MKü Kurucu üyelerinden ıhsan ötken, Ar-Ge Yöneticisi Yusuf çalgın, Orman ışletme Müdürü Mehmet Harbi, Belediye Başkan Yardımcıları Raci Coşkuner, Faik Selçuk Kızılkaya, ızzet Kakil, belediye ımar ve şehircilik, Park Bahçe, Fen ışleri Müdürleri ve teknik personelleri katılım gösterdi.
 
Projenin hazırlık aşamasına konunun uzmanı akademisyen bir heyetle birlikte oldukça emek veren Mustafa Kemal üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri Yrd.Doç.Mustafa Atmaca ve Yrd.Doç. Kayhan Kaplan “Habib-i Neccar Kent Ormanı” avan projesi hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Katılımcılar “Habib-i Neccar Kent Ormanı” avan projesi hakkında sırasıyla çeşitli fikirlerini ve görüşlerini dile getirdiler.
 
Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kent insanımıza layık olan çağdaş sosyal yaşam alanları oluşturma adına çalışmaların aralıksız sürdüğünü, planladıkları her projede olduğu gibi “Habib-i Neccar Kent Ormanı” projesinin altyapı çalışmalarında da konunun uzmanları ile birlikte hareket ettiklerini, projenin teknik detayları üzerinde çalışmaların kısa bir süre daha devam edeceğini ve avan projenin uygulama projesine dönüşerek son halini aldıktan sonra kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir