İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan’ın Mezarına Saldırı

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Tekebaşı Belediye Başkanı ırfan Balıkçı’nın mezarı kişi ya da kişilerce tahrip edildi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Samandağ’a bağlı Tekebaşı Belediye Başkanı ırfan Balıkçı’nın mezarı kişi ya da kişice tahrip edildi. Balıkçı 2011 yılının Ağustos ayında geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.
 
 
 
Tekebaşı halkı ve ailesi adına mezarı başında basın açıklamasını okuyan Cumali Balıkçı, ırfan Balıkçı’nın hizmet anlayışını kavrayamayan zihniyetin mezar taşlarına saldıracak kadar aciz olduğunu belirterek, “ölümünün 10. ayında mezarı 3. kez tahrip edildi. Hangi dinde hangi kültürde olursa olsun mezara saygının insani bir değer olduğunu bile anlatmakta zorlanan mezar soyguncularına özellikle seslenmek istiyoruz ki merhum başkan ırfan Balıkçı artık Tekebaşı halkının gönlünde bir değer ve kendine özgün bir düşünce haline gelmiştir. ve ne yaparsanız yapın bu halkın ırfan başkana olan sevgisini azaltmayıp bilakis pekiştirmektedir” dedi. 
 
 
 
Mezar taşına saldırmanın sadece acizliğin bir göstergesi olduğunu vurgulayan Balıkçı, “Bir mezar taşına saldırmaktan nasıl bir medet umduklarını anlatmakta zorlanıyoruz. Nasıl bir ruh hali ki mezar taşına saldırabilecek kadar zavallılaşmaya, hıncını mezar taşından almaya yöneltebiliyor. Tekabaşı halkı ailesi olarak, merhum ırfan Balıkçı’nın mezarına yapılan bu saldırıları da ve saldırıları yapan veya yaptıranları kınıyor, onları insan değerlere sahip olmak için gerekli eğitimlerden geçmeleri Allah ve Ahiret korkularını unutmuşlarsa hatırlamalarını temenni ediyoruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir