İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkanlar ıskenderun’ da buluştu

Hatay’daki merkez, ilçe ve belde belediye başkanları bir araya gelerek birlik mesajı verdi. Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın öncülüğünde, yaklaşık bir yıl önce başlatılan ve geleneksel hale dönüşen 7. “Hatay Belediye Başkanları Buluşması”, ıskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’in ev sahipliğinde ıskenderun’da yapıldı. 

 
ıskenderun Rauf Denktaş tesislerinde düzenlenen buluşmada, Hatay Belediye Başkanları hep birlikte kahvaltı eşliğinde sohbet etti ve fikir alışverişinde bulundu.  
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın öncülüğünde 7.si düzenlenen “Hatay Belediye Başkanları Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Buluşması”, ıskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek’in ev sahipliğinde gerçekleşti.
 
Buluşmaya ev sahipliği yapan ıskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek burada yaptığı açıklamada;    “Belediyecilik en zor yöneticilik şeklidir. Hepimiz vatandaşlarımızla sürekli iç içeyiz. Yaptığınız işi herkes mutlaka beğenmeyebilir. Yapılan işler normal olarak eleştirilir. Ama netice itibariyle siyasetin en sert kıyısı belediye başkanlığıdır. Ama bizler yaptığımız hizmetlerin ortaya çıktığını gördüğümüzde en fazla haz duyduğumuz an odur. şu anda Ortadoğu’da içinde bulunduğumuz atmosferde, ilimizde kardeşliği, barışı, dostluğu, hoşgörüyü sağlamak gibi çok önemli bir görevimiz var. 
 
Biz bu laik, demokratik ve toplumsal kardeşliği sürdürmek için, bu şehrin yerel yöneticileri olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle hareket ediyoruz. Lütfü Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşen bu bütünleşmeye, Hatay’da görev yapan Belediye Başkanları olarak özveriyle katkı sağlamaktayız. Birlikteliğimizin, beraberliğimizin daim olmasını diliyor, emeği geçenleri kutluyor, bu anlamlı buluşmamıza katılım gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı da söz alan Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin yaptığı açıklamada; “ Büyükşehir yolunda olan Hatayımızın tüm Belediye Başkanları ile burada bir arada olmaktan dolayı mutluyum. Başkanlarımızın bir arada olması ve sergilenen tablo elbirliğiyle önümüzdeki süreçte nasıl çalışacağımızın en güzel örneğini sergilemektedir. Bu güzel ve anlamlı buluşmaların bir sonrakine Dörtyol olarak ev sahipliği yapmaya ve tüm Belediye Başkanlarımızı ilçemizde ağırlamaya talibiz.” dedi. Keskin’in açıklamaları üzerine Hatay Belediye Başkanları ortak kararla bir sonraki buluşmanın Dörtyol’da yapılmasına karar verdi.
 
ıskenderun’da 7.si düzenlenen “Hatay Belediye Başkanları Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Buluşması’na” öncülük eden Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş burada yaptığı konuşmada; “ Tüm Belediye Başkanlarımızla bugün bir kez daha bir arada olmaktan dolayı mutluyum. 11 ay önce 5 Belediye Başkanımızla başlattığımız bu toplantılarımıza bugün farklı partilere mensup toplam 54’e ulaşan katılımcı Belediye Başkanlarımızın olduğunu görüyoruz. Yaklaşık 1 yıldır sürdürdüğümüz bu birlikteliğe katkı sağlayan tüm Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Osmanlı döneminde aynı devleti, aynı milleti olan Suriye’deki kardeşlerimizle, Hatay’daki kardeşlerimiz Osmanlı sonrası Suriye ve Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında kalmıştır. 
 
Ama oradaki ve buradaki tüm renklere baktığınız zaman birbirine karşılık bulmaktadır. Bu renklerin ve akrabalıkların sonucu oradaki insanlarımızın tırnağına bir zarar gelse hepimiz üzülmekteyiz. Suriye’de 1,5 yıldır devam eden sürecin buraya yansımaması, en azından üzüntümüz dışında farklı faktörlerin ortaya çıkmaması adına biz Belediye Başkanları olarak sorumlulukla hareket ediyoruz. Bu birliktelik ve kardeşlik ortamı ilimiz adına büyük bir şanstır. Ecdadımızdan aldığımız bu kardeşlik bağlarını, hangi renk ve hangi partiden olursa olsun bizler gelecek nesillere taşıma adına elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Bu gayretimiz çok şükür karşılık bulmuştur. ınsanlarımız ilk günlerde çok tedirgin iken, son zamanlarda bu tedirginlik azalmıştır. Suriye’yi karıştıran unsurlar, şehrimizi de karıştırmak için her yolu denemektedir. 
 
Biz asli görevimizin yanında Belediye Başkanları olarak bu süreçte birlik içinde hareket etmek suretiyle ilimizin huzur ve kardeşlik ortamına zarar gelmemesi adına hep birlikte hareket ettik ve bunda da başarılı olduk. Ancak süreç bitmiş değil, buranın karışmasını isteyen unsurlar söz konusu olabilir. Bizler de rehavete kapılmadan kendimize düşen görevi bundan sonra da yapmak durumundayız. Bu buluşmalarımız devam edecektir. Destek veren, emeğini ortaya koyan, elele tutuşan tüm Belediye Başkanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Ev sahipliğinden ötürü ıskenderun Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Civelek’e ve birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasına katılım gösteren tüm Belediye Başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir