İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkentte Hatay Günleri…

Hatay’ın tarihi, kültürel, sosyal, ekonomik ve turistik değerlerinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Ankara, Atatürk Kültür Merkezi’nde(AKM) düzenlenecek “Başkent’te Hatay Günleri” için çalışmalar sürüyor.

25-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyon için Mart ayı başında geniş katılımla gerçekleştirilen toplantılarda komitelerin yanı sıra oluşturulan Tertip ve ıcra Kurulu’nun başkanlığını ıhsan AYDEğER üstlendi.

Tertip ve ıcra Kurulu ile Komitelerin hafta sonu yaptığı toplantıya bugüne kadar organizasyonun tüm detaylarıyla ilgilenen Adalet Bakanı Sadullah ERGıN’de katıldı.

 Hatay’ın ilçelerinin yerel ürünlerini sergileyebilecekleri stantların ve fuar alanının krokisini inceleyen Ergin, çalışmaların başarıya ulaşabilmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceğini söyledi. AKM’de birçok ilin bugüne kadar fuar düzenlediğini hatırlatan Ergin, “Başkent’te Hatay Günleri çok özel, çok farklı olacak. Ankara bugüne kadar tanık olmadığı bir organizasyonla karşılaşacak” dedi.

Ankara’da yaşayan ve tüm güçleri ile “Başkent’te Hatay Günleri”nin amacına ulaşabilmesi için çalışan hemşehrilerimize teşekkür eden ERGıN, “Zenginliklerimizi Ankara’da, Türkiye’de ve yurtdışında tanıtmak hepimizin görevi.

Tanıtım, Hatay için, geleceğimiz için çok önemli” değerlendirmesinde bulundu. Anayasa Değişikliği Teklifi görüşmeleri nedeniyle TBMM’deki yoğun mesaisine ara vererek toplantıya katılan ERGıN, Hatay Valiliği ile tüm kurum ve kuruluşların, belediyelerin, sivil toplum örgütlerinin “Başkent’te Hatay Günleri”ne destek olacağına olan inancını dile getirdi.

KOMıTELER

“Başkent’te Hatay Günleri” Organizasyonu, Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizin oluşturduğu 13 komiteyle hazırlıklarını sürdürüyor. ıki aydır çalışmalarını sürdüren komiteler, AKM alanının düzenlenmesinden, 26 Haziran’da Rıxos Otel’de gerçekleştirilecek GALA gecesi hazırlıklarına, fuara katılacak firmaların belirlenmesinden, Hataylı sanatçıların Hatay Günleri’ne katılımlarının sağlanması gibi çok çeşitli alanda hazırlıklarına devam ediyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir