İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başsavcıya Ziyaret…

Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Orhan Günal ve Yönetim Kurulu üyeleri dün Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.
 
GüNAL: AğIZ VE Dış SAğLIğI çOK öNEMLı
 
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nın başlaması nedeniyle Başsavcı Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiklerini dile getiren Başkan Günal, “Diş Hekimleri olarak ağız ve diş sağlığına gerekli önemin verilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda hafta boyunca ilköğretim okullarını ziyaret ederek, küçüklere ağız diş sağlığının önemini anlatacağız. Ayrıca yine küçüklere birer diş fırçası ve diş macunu dağıtımı yapmak istiyoruz.
 
 
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası boyunca Sosyal Hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan küçükler ziyaret edilecek, briç turnuvası düzenlenecek ve haftanın son günü düzenleyeceğimiz baloda ise meslekte 40. yılını dolduran meslektaşlarımıza birer plaket vermeyi planlıyoruz.” dedi.
 
 
YILDIRIM: SAğLIKLI KENTLERıN OLUşMASI SAğLIKLI BıREYLERDEN GEçER
 
 
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nın başlaması nedeniyle Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Orhan Günal ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, kabulde yaptığı konuşmada, sağlıklı nesillerin diş hekimlerinin uyarıları ile yetişeceğinin altını çizdi.
 
 
Ağız ve Diş Sağlığı haftasının hayırlı olması temennisinde bulunan Başsavcı Yıldırım, “Toplumun her aşamasında sağlıklı nesiller yetişmesi çok önemli. Sağlıklı kentlerin oluşması sağlıklı bireylerden geçer. Bu da sizlerin sayesinde olacak.” şeklinde konuştu.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir