İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Batılı Çözüme Taraftar Değiliz

Saadet Partisi Hatay ıl Başkanı çalışkan, “Suriye’de yaşanan olaylara acilen bir çözüm bulunmalı ve bu çözüm ıslam ülkelerinin kendi içerisinde bulacağı bir çözüm olmalı.
 
 
 
 Asla batılı bir çözüme taraftar değiliz. çünkü batılı ülkelerin çözüm için gittiği her yerde kan ve gözyaşı daha da artıyor”  
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
Büyük Antakya otelinde gerçekleşen Geleneksel Saadet iftar programında basınla biraraya gelen Saadet Partisi GıK üyesi ve Hatay ıl Başkanı Necmettin çalışkan, Ramazan Ayı’nın birlik ve beraberliğin sağlandığı, kardeşlik duygularının pekiştiği, ıslam’ın sosyal yönünün ön plana çıktığı bir ay olduğunu ifade ederek, Ramazan Ayı’nın tüm ıslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.  
 
 
 
Geçen yıllara nazaran bu yıl Ramazan Ayına çok daha zor bir dönemde girildiğini dile getiren ıl Başkanı çalışkan, “Bölgemizde ve dünyada yaşanan büyük acılarla felaketlerle karşı karşıyayız. Yanı başımızda Suriye’de büyük bir insanlık felaketi yaşanıyor ve bu felaketten en fazla Hatay’ımız mağduriyet yaşıyor dedi.
 
 
 
“Batılılar Bu ışe Bulaştırılmamalı”
 
 
 
Suriye’de akan kanın bir an önce durdurulması gerektiğini belirten SP ıl Başkanı çalışkan konuşmasını şöyle sürdürdü: 
 
 
 
“Saddam düştükten sonra Irak’ta, Kaddafi devrildikten sonra da Libya’da, bu liderlerin sağlığında ölen insanların birkaç katı insan öldü. Korkarız ki Suriye’de de Esad yönetimi devrildikten sonra kan akmaya devam edecek.
 
 
 
 Bu tabloya acilen bir çözüm bulunmalı, bu çözüm ıslam ülkelerinin kendi içerisinde bulacağı bir çözüm olmalı. Asla batılı bir çözüme taraftar değiliz. çünkü batılı ülkelerin barış ve Demokresi diye girdiği heryerde kan ve gözyaşı daha da artmaktadır.
 
 
 
 Onun için diyoruz ki acilen ıslam ülkeleri kendi aralarında tarafsız ortak bir askeri güç kurarak Suriye olayına müdahil olmalılar ve bu akan kanı durdurmalılar. Batılılar bu işe bulaştırılmamalı”
 
 
 
“Senaryo Tıkır Tıkır ışliyor”
 
 
 
Bölgede yaşananların, “Büyük Ortadoğu Projesi” kapsamında başlatılan senaryonun uygulaması olduğunu ve senaryonun tıkır tıkır işlediğini vurgulayan çalışkan, “Korkarız ki savaş sonrasında masada Suriye halkının temsilcileri değil; batılıların temsilcileri, batılıların figüranı olan kimseler masaya oturacak ve söz sahibi olacaktır” açıklamasında bulundu.
 
 
 
“Suriye üç’e Bölünüyor”
 
 
 
Suriye’de yaşananların Irak’ta uygulanan senaryonun birebir kopyası olduğuna dikkat çeken SP ıl Başkanı çalışkan şöyle konuştu: “Suriye bu gün fiilen üç parçaya bölünme noktasındadır. 
 
 
 
Irak’ta olduğu gibi Suriye’de de Alevi Devleti, Arap Devleti ve Kürt Devleti kurulacağı görülmektedir. Kuzey Irak’taki Kürt Devleti ve Suriye’deki ikinci Kürt Devletinden sonra üçüncü sac ayağının neresi olacağını hayal bile etmek istemiyoruz. 
 
 
 
 Maalesef tehlike adım adım kapımızda, son üç günden beri televizyonlarda görülen hadise budur. Saadet partisinin 40 yıldır söylediği büyük ısrail Projesinin gerçekleştiğini görüyoruz. 
 
 
 
Suriye konusunda batılılar olayı ucuza bitirerek, ıran ile Türkiye’yi Suriye üzerinden savaşa sokmak istiyor. Herkesi aklıselim olmaya ve davranmaya davet ediyoruz”
 
 
 
“Arakan’da Bir ınsanlık Dramı Yaşanıyor”
 
 
 
Suriye konusu dışında Arakan’da yaşanan Müslüman katliamına da değinen çalışkan,
Arakan’da yaşanan insanlık dramına, hiçbir batılı ülkenin çıt çıkarmadığına vurgu yaparak, Saadet Partisi olarak Arakanlı Müslümanlar konusunda hassasiyetlerini ve onların yanlarında olduklarını göstermek amacıyla, 4 Ağustos Cumartesi günü ıstanbul’da “Bütün zalimlere Lanet” adıyla büyük bir miting gerçekleştireceklerini söyledi.
 
 
 
“Siyaset Yeniden Yapılanacak”
 
 
 
Bir gazetecinin HAS Parti’nin AKP ile birleşmesi konusunda sorduğu soru üzerine çalışkan şöyle konuştu: “Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuştur.
 
 
 
 Bu girişimin Türk siyasetine bir katkısının olacağını düşünmüyorum. Bu birleşme AKP’nin yok olma sürecine girdiğinin ve AKP-Köşk-Hükümet üçgeninde bir iç hesaplaşmaya girildiğinin en bariz göstergesidir.”
 
 
 
çöküş sürecine giren AKP’nin “Can Simidi” olarak HAS Parti’ye sarılmaya çalıştığını kaydeden SP ıl Başkanı çalışkan, Türk siyasetinin yeni bir yapılanma sürecine girdiğini ve bu birleşmenin Saadet Partisi’nin önünü açacağını belirterek, “Bu birleşme önümüzdeki dönemde alternatif olarak sadece Saadet Partisi kaldığının tescilidir.” şeklinde konuştu.
 
 
 
“Birleşme Olursa Saadet’te Olur”
 
 
 
çalışkan son olarak kendilerine böyle bir teklif gelmesi durumunda Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın vereceği tek cevabın “Baba Ocağı burasıdır, birleşme olursa Saadet’te olur” olacağını söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir