İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bayır: Demokratikleşmeye evet…

Memur-Sen Hatay ıl Temsilcisi Ali Bayır, 12 Eylül’de gerçekleştirilecek referandumda demokratikleşme için “Evet” diyeceklerini bildirdi. Bayır, yaptığı yazılı açıklamada, Anayasa paketine 6 açıdan baktıklarını ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak kazançları öne çıkardıklarını ifade etti.
 
çalışanlar olarak ‘Evet’ deme gerekçelerinin toplu sözleşme hakkı, uyarı ve kınama cezalarına yargı yolunun açılması olduğunu belirten Bayır, şöyle devam etti: “Ancak gerekçelerimiz bununla sınırlı değildir. Toplum mühendislerinin, topluma söz geçirmek için silahlar üzerine yemin ederek, ölürüz, öldürürüz zırvalarından kurtulacağız.
 
Hukuk karşılık bulacak. Demokrasi savunucusu bir örgüt olarak taşların salıverilmesini, normalleşmeyi önemsiyoruz. Darbe karşıtı ve darbe savar olarak her bir darbenin, doğmamış çocukları borçlu hale getirmesinin, enflasyonu zirveye çıkarmasının, milli gelirin yok edilmesinin hesabını soracağız. Terörü geçim kaynağı olarak görenlerden ve silah tüccarlarından kurtulmak için 12 Eylül’de gerçekleştirilecek referandumda demokratikleşme için ‘Evet’ diyeceğiz. Bugüne kadar beş askeri darbe yaşandı ülkemizde. Başbakanlar asıldı, binlerce kişi işkencelerden geçirildi,
 
Yüce Meclis kapatıldı, sendikaların kapılarına kilit vuruldu. Askerler onlarca muhtıralar yayınladı, demokrasi ayaklar altına alındı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden adaylar tehdit edildi. Yargı elitleri, verdikleri kararlarla hukuku yerle bir etti. Millet olarak bu darbeler döneminin tamamen kapanmasını istiyoruz. Memur-Sen olarak, dün ortak akıl mitingleriyle post modern muhtıra girişimlerinin püskürtülmesinde önemli işler yaptık, demokrasinin yol alması için bizde elimizi taşın altına koyduk.
 
Her türlü darbe girişimini önleyecek, bataklığın kurutulmasına zemin hazırlayacak anayasa değişikliği için EVET diyeceğimizi ilan ediyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir