İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bayramlar, kutlu zaman dilimleridir…

ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu Ramazan Bayramı öncesi bir kutlama mesajı yayınladı. Bayramların insanoğlu için kutlu zaman dilimleri olduğunu ifade eden Müftü Sinanoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi: “ılahi rahmetin coştuğu, bol bol ihsan edildiği mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmaktayız.

09 Eylül 2010 Perşembe günü Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. 

Ferdî hayatta dindarlığın, sosyal hayatta huzur ve dayanışmanın öne çıktığı, yüce dinimiz hakkında doğru bilgilenme ve derin bir dindarlık şuuru içinde ibadet etme hazzının yoğun olarak yaşandığı rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazan ayını geride bırakarak, sevgi ve şefkatle birbirimize ellerimizi uzatma ve kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Bayramlar, iç dünyamızdan başlayarak sevgi ve huzuru dalga dalga topluma yaymanın, birbirimizi kardeş bilerek daha çok gözetmenin ve hoş görmenin, öksüzleri sevindirmenin, yoksulları barındırmanın, yakınlarımızdan başlayarak dargınları barıştırmanın ve sonuçta birbirimizin gönlüne girmenin sevincini yaşadığımız, insan olma kimliğinin öne çıktığı kutlu zaman dilimleridir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir