İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Baz ıstasyonuna Tepki…

Antakya’da, baz istasyonu kurulmasına tepki gösteren mahalle sakinleri, görevliler ve polislerle tartıştılar.
 
Mahalle sakinleri adına konuşan Hamza Sahyanoğlu, Esentepe Mahallesi 35. Sokak’ta baz istasyonu kurulmasına karşı olduklarını söyledi.
 
Baz istasyonunun yerleşim alanı içinde kurulmak istendiğine dikkati çeken Sahyanoğlu, şunları kaydetti: “Baz istasyonu için temel kazısı başlatıldı. Görevlilerin yanına giderek baz istasyonu için gerekli belgeleri göstermelerini istedik. Görevliler kaba davrandılar. ‘Gerekli izinleri aldık. Gidin istediğiniz yere şikayet edin. Buraya baz istasyonu kuracağız’ diyerek bizleri tahrik ettiler.
 
Antakya Devlet Hastanesi ve Vali Utku Acun ile Hürriyet ışitme Engelliler Okulu baz istasyonuna yaklaşık 100 metre uzaklıkta bulunuyor. Hastane ve okulun hemen yanı başına nasıl izin verirler? Bu işin peşini bırakmayacağız. çocuklarımızın sağlığı ve mahallenin geleceği için mücadele edeceğiz.”
 
Eşinin kanser hastası, oğlunun da astım hastası olduğunu belirten Yusuf Gök de “Eşim Sevim, kemoterapi tedavisi görüyor. Oğlum Yakup, astım hastası. şayet buraya baz istasyonu kurulursa ikisinin de hastalıklarını tetikleyecek ve olumsuz etkilenecekler.” iddiasında bulunarak tepki gösterdi.
 
Mahalle sakinleri, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ile Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a baz istasyonunun yer seçiminin yanlış olduğunu ve iptal edilmesi amacıyla dilekçe yazdıklarını, eylemlerini sonuç alıncaya kadar sürdüreceklerini bildirdiler.
 
Baz istasyonu çalışmasını sürdüren görevlileri engellemek isteyen mahallelilere polis müdahale edince kısa süreli arbede yaşandı. Mahalle sakinleri de slogan atarak durumu protesto etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir