İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BBP eski başkanını andı…

BBP’nin Keş Dağı’na eski başkanlarını anmak amacıyla yaptıkları ziyaret dolayısıyla Hatay  ıl Başkanı Nevin Zeytineli bir basın açıklaması yapmıştır.
 
Açıklaması şöyle: “Geçtiğimiz Pazar günü merhum Genel Başkanımızın şehit olduğu Keş Dağında idik. Amacımız, merhum Genel Başkanımızı yad etmek ve cinayet gibi bir kazanın, cinayet gibi arama-kurtarma çalışmalarının hesabını sormaktı.
 
Eski Genel Sekreterimiz ve yeni Genel Başkanımız sayın Yalçın Topçu, Başbakanı bizzat sorumlu tutarak hesap sordu. Olay aydınlanıncaya kadar hesap sorulacağı üzerine de and içti. Biz; kaygılarımız ve şüphelerimiz olsa da, acımız Arş’a ulaşsa da, fevri davranmadık, taşkınlık yapmadık. Ama şu kurşun gibi ağır ve kurşun gibi kahredici geçen zaman içerisinde ulaşılan deliller tahminlerimizde yanılmadığımızı gösterdi.
 
Helikopterin düşmesinde ve düştükten sonra bulunmamasında ihmal, hatta kasıt olduğu sonucuna ulaştık. Orada görüştüğümüz korucular, yüzlerce askerle aramaya başladıklarını ama Kayseri valisi Mevlüt Bilici’nin kazazedeler bulundu açıklaması üzerine aramayı durdurduklarını söyledi. Askerlerin aramayı durdurmasına neden olan yanıltıcı haberin kaynağı kimdir? Bu bir. Enkazda bulunduğu söylenen ELT cihazının helikopterin ruhsatına kayıtlı cihaz olmadığı tespit edildi. Bu iki. Merhum Genel Başkanımızın eşine teslim edilen cep telefonunun hafıza kartı olmadığı, ve telefon hafızasının silindiğini bizzat eşi Gülefer Yazıcıoğlu ifade etti. Bu üç. Bu apaçık delillere dayanarak buradan, ilgili kişiler ve kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.
 
Hemşerimiz olması hasebi ile Adalet Bakanı sayın Sadullah Ergin’e hassaten rica ediyorum. Dikkate alınmadığı takdirde ahbap-çavuş siyasetini bırakıp, dar zamanda koruyup kolladığımız, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Adalet Bakanı hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı ifade ediyorum. Biz her zaman olduğu gibi söylenmesi gerekeni söyleriz ve söylediğimizi de yaparız. şimdilik son olarak diyorum ki her kuşun eti yenmez. Kuş zannedilen kartal, birilerinin midesine oturacak.
 
Ergenekon soruşturma kapsamında ulaşılan belgelerde; milliyetçi-muhafazakâr bir parti liderinin kaleminin kırıldığı bilgisine ulaşılmıştı. Bizde hukuk çerçevesinde kalem kıranların kalemini kıracağız, Yanlarına kâr bırakmayacağız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir