İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belediye Başkanlarını Ağalar mı Belirler?

Büyük Birlik Partisi (BBP) Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan, “Belediye başkanlarını ağalar mı? Yoksa halk mı belirlemelidir” diye sordu. 
 
BBP ANTAKYA BELEDıYE BAşKAN ADAYI MEHMET ERASLAN: “BELEDıYE BAşKANLARINI AğALAR MI? YOKSA HALK MI BELıRLEMELıDıR?”
 
Büyük Birlik Partisi (BBP) Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada birbirinden önemli konulara değindi.
 
“Belediye başkanlarını ağalar mı? Yoksa halk mı belirlemelidir” diye soru yönelten Eraslan, ayrıca Antakya’da yayımlanmakta olan bir gazetenin “Ağa Böyle ıstedi Ak Parti’den Lütfi Savaş Aday Gösterildi” manşet haberini de gazetecilerle paylaşarak, “Belediye başkan adaylarını ağalar mı belirliyor? Gerçekten bu çok üzücü bir durumdur. Belediye başkanlarını ağalar mı? Yoksa halk mı belirlemelidir? Elbette ki halk belirlemelidir. Hiç kimsenin şahsiyeti ile alakam yoktur. Belediye başkan adaylarını veyahut belediye başkan adaylarını milleti kandırmayla değil, bunları halkın kendisi belirlemelidir. Ama Antakyalılar Antakya’nın bundan sonraki 5 yılı için bunlara artık “Dur” diyecektir. Antakyalıların birilerine gerekli dersin vereceklerine inanıyorum. Bu işler ağalıkla olmaz.”dedi.
 
Partilere Bakarak Oy Vermeyin
 
BBP Antakya Belediye başkan adayı Mehmet Eraslan yaptığı konuşmada ayrıca vatandaşlara da seslenerek “Partilere bakarak oy vermeyin” dedi.
 
Bazı aldatmacaların olduğunun da altını çizen Eraslan vatandaşları uyararak “ıktidar partinin belediye başkanı hizmet edermiş! Ama muhalefet partisinden seçilen belediye başkanı hizmet edemezmiş! Nerde görülmüş bu? Muhalefet partisinden seçilen belediye başkanları neden hizmet etmesin? Mevcut belediye başkanı da iktidar partinin belediye başkanı idi. Geçtiğimiz günlerde trafik sorunu nedeniyle köprüde 45 dakika mahsur kaldım. 45 dakikada köprüyü geçemedim. üstelik yağmur da yağıyordu. Gözlerinin önündeki sorunu bile 5 yıl içerisinde göremediler mi? Demek ki bunun iktidarla muhalefetle alakası yoktur. Muhalefet partiden belediye başkanı seçilip de yıllarca hizmet eden başkanlarımız var. örneğin ıskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan var. Yaptığı hizmetler ortada. Peki Mete Aslan iktidar partinin belediye başkanı mıdır? Elbette ki hayır. Eskişehir belediye başkanı iktidar partini belediye başkan mıdır? Hayır. Muhalefet partisinden belediye başkanı olarak seçilen ve güzel hizmetler yapan birçok örnek vardır. Antakyalı hemşerilerime buradan seslenmek istiyorum. Oyunlara gelmemelerini istiyorum. Bu memlekette beni herkes tanır. Nasıl biri olduğumu herkes çok iyi bilir. Hiçbir zaman yalan söylemedim. Sürekli olarak yolsuzlukları önlemek için mücadele ettim. Herkesi ve tüm kesimi kucakladım. Kucaklamaya da devam edeceğim. Bu yüzden hiç kimse partilere bakarak oy vermesin.”şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir