İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belediye neden böyle yapıyor?…

Antakya’da bir çok mahalleye resmi veya özel araçlarla rastgele, gelişi güzel şekilde dökülen molozlar şikayet konusu oluyor. Akevler mahallesi 20/1. sokak ve 21/1. sokak sakinleri sokaklarına rast gele dökülen molozlar yüzünden isyan ediyor.
Akevler Mahallesi sakinleri 20/1. sokak ile 21/1. sokak sakinleri konuya duyarsız kalması nedeniyle belediyeden şikayetçi oldu. Evlerinin hemen yakınına moloz dökülen Mahalle sakinleri; molozları dökenlere “buraya neden döküyorsunuz? Diye sorduğumuzda, size ne, biz buraya dökeriz. Size ne oluyor. Gibi çirkin cevaplarla karşılaşıyoruz” şeklinde şikayette bulunuyorlar.
Belediye ve Zabıta lütfen görevini yapsın
Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada, “molozları dökenleri şikayet için Antakya Belediyesi zabıtasını aranıyoruz. Olay mahalline gelen zabıtaya şikayetlerimizi iletiyoruz. Moloz sahipleriyle görüşen zabıta memurları geldikleri gibi dönüyorlar.
Antakya Belediyesinden yetkili kişiler aranıyor fakat nafile! ışe yaramıyor.Halkın sorunlarına, istek ve şikayetlerine kulağını tıkamış bir Antakya Belediyesi var” dediler. Resmi araçlarla da moloz dökülüyor Vatandaşlar açıklamalarında ayrıca, “şehir magandası edasıyla kamyonlar evlerin yanına, çocukların oyun alanlarına molozları bırakıyor.
 
Moloz taşıyan araçlar yüzünden daha yeni yapılmış asfalt yollar çöküyor, çukurlar oluşuyor, yollar kullanılamaz hale gelmiş kimin umurunda. Belediyeye defalarca bildirmemize rağmen ıtfaiye Müdürlüğü yanına moloz dökülüyor, bizzat resmi araçlarla yapılıyor bu işlemler. Ayrıca mezarlık kompleksi bağlantı yolunun yoğun kullanımı nedeniyle asfaltsız yoldan yükselen toz ve toprak evleri dolduruyor” şeklinde konuştular.
 
ılgisiz davranışlarından rahatsız oluyoruz 21/1. sokak sakinleri ayrıca, bir çok kömür depolarının şehir dışına taşınmasına rağmen mahalle içinde evlerin bitişiğine, sokak başına kömür deposu kurulmasını anlayamadıklarını belirttiler. Bu konularla ilgili yetkililerin ilgisiz davranışlarından rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar; Marka şehir safsatalarıyla Antakyalıların uyutulduğunu vurgulayarak, vatandaşına sırtını dönenlerin akibeti, yaptıkları gibi olur ifadelerini kullandılar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.