İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belediye Parkı Modernize Edilecek…

özellikle yaz aylarında kent insanının en sık uğrak mekanlarından biri olan Belediye Parkı, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın talimatı doğrultusunda hazırlanan yeni bir projeyle modernize ediliyor. Belediye parkında yapılacak yeni düzenleme, aynı zamanda Tabiat ve Kültür Varlığı Vasfı bulunan belediye parkında yapılacak olması münasebetiyle proje Adana Kültür ve Tabiat Varlılarını Koruma Kurulu tarafından da onaylandı.
 
Belediye yetkilileri; parkın giriş kısmı için belirledikleri yeni projeyle ilgili teknik bilgiler verdi. Açıklamada; “Hazırlanan yeni projede parkın ön kısmına iki ayrı yerden girişi bulunan kapı(tak) yapılacak. Parkın giriş bölümünde yapılacak peyzaj düzenlemesinde doğal taş parke, vakumlu beton traverten, andezit kaplama gibi doğayla bütünleşen, çevre dokusuna uygun malzemeler kullanılacak. Ayrıca Yeşiltepe Gazinosu’nun arka kısmına düşen yürüyüş yolu güzergâhı boyunca özellikle yabancı ve yerli turistlere yönelik içinde ipek, defne sabunu, nar ekşisi gibi yöresel malzemelerin satışa sunulacağı, 2×2 metre ebadında, ahşap görünümlü 17 adet sergi satış kulübeleri bulunacak.
 
Yine parkın girişinde içinde havuz, süs bitkileri, ağaç kaplamalı yürüyüş yollarının olduğu yeni bir düzenleme yapılacak. Projenin ihalesi 30 Eylül’de yapılacak.  ışin teslimi ile birlikte projenin tamamlanma süresi ise 75 gün olarak planlandı. Proje tamamlandığında şehrimize gelen gerek yerli ve yabancı turistlere gerekse kent insanımıza layık bir park olacağı düşünülmektedir” denildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir