İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belediye Spor Kulubü Kuruluyor…

Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü kuruluyor.
önceki gün yapılan Antakya Belediye Meclisi toplantısında alınan çoğunluk kararı sonrasında Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün kurulmasına karar verildi. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş meclis toplantısında yaptığı konuşmada, spor kulübünün kurulmasında genç yeteneklere sahip çıkılacağını ifade ederek “Belediye olarak amatör takımlara her türlü desteği veriyoruz. Bunun yanında neden bize ait bir kulübümüz olmasın diye düşündük. Kentimizde milli forma giyen sporcularımız var.
 
Bu çocuklara sahip çıkılması ve yeni yetenekler kazandırmak için santranç, güreş, masa tenisi, atletizm dallarında imkan bulamayan gençlerimizi Antakya Belediyesi çatısı altında spor faaliyetlerinde bulunmalarını sağlayacağız” dedi.
 
şimdilik futbol branşının bulunmayacağını ifade eden Başkan Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Futbol branşıyla ilgili olarak amatör kulüplerimiz zaten var. Bu branşın dışında başarılı olupta milli takım formasını giyen sporcularımız mevcut. Bu sporcuların bundan sonra çıkacağı müsabakalarda Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü formasını giymesi ve bizleri temsil etmesi göğsümüzü kabartacaktır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir