İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belediyeden Online Tahsilat…

Antakya Belediyesi Bilgi ışlem Birimi 21.10.2009 tarihinde, bir süredir üzerinde yoğun çalışmalar yürüttüğü e-belediye uygulamasına işlerliğini kazandırarak ödeme yapacak mükelleflere büyük kolaylık sağlamış oldu.
Mükelleflerin belediye veznelerinden yaptıkları ödeme işlemlerini internet üzerinden kredi kartıyla güvenli bir şekilde yapabilecekleri sisteme giriş şu şekilde yapılıyor: Antakya Belediyesi internet sitesine (www.antakya.bel.tr) girildiğinde ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘‘e-belediyecilik’’ linkine tıklayıp ‘‘yeni üyelik’’ bölümünden kolaylıkla üye olunduktan sonra T.C. kimlik numarasıyla üye girişi yapılabiliyor.
Mükellefler ‘‘e-belediyecilik’’te sorgulama işlemleri bölümünde sicil arama, arsa rayiç bedelleri, inşaat maliyet bedelleri, bina aşınma oranları, çevre temizlik tarifelerini sorgulayıp görebiliyor; interaktif işlemler bölümünde ise istek ve şikayetlerini bildirip sonuçlarının takip edebiliyor, beyan, borç, tahakkukve tahsilat bilgilerine ulaşıp online ödeme sistemiyle emlak, çevre temizlik vergisi ve su faturalarının ödemelerini kredi kartıyla kolaylıkla yapabiliyor, ayrıca sicil kodu ile de online tahsilat gerçekleştirebiliyorlar.
 Antakya Belediyesi yetkilileri konuyla ilgili: ‘‘ Uyguladığımız online tahsilat sayesinde Antakya halkı ödeme yapmak için artık Antakya Belediyesi veznelerine gelmek zorunda değil; evinden, işyerinden, internet olan her yerden sitemize girerek kredi kartıyla güvenli bir şekilde ödemelerini yapıyor.
Böylece hem zaman kaybı önleniyor hem de birikmeler ortadan kalkıyor. Vatandaşımızın işlerini kolaylaştırmak adına teknoloji ve bilim çağına uygun hizmetler sunuyoruz, değerli Antakya halkının bu hizmetleri kullanarak çalışmalarımıza destek olmasını bekliyoruz.’’ açıklamasını yaptı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir