İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belediyeye 1 milyon TL….

     Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya’nın “Kültür Marka Kent Yolculuğu” için Antakya Belediyesi’ne 1 milyon TL vereceklerini söyledi.
    Lekesiz, göreve yeni başlaması dolayısıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetim kurulu üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri ve yöneticilerini kabul etti. Tarihi zenginliği ve Kültür mirası olan yerlerin bir kent kimliği olması gerektiğini belirten Lekesiz, “Tarihi kentlerin, kültür marka kent yolculuğu çalışmaları ve kent kimliğinin oluşturulması belediyelerin sorumluluk alanları içindedir.
 
    Ancak, Antakya’nın tarihi zenginliğini ve kültür mirasını ortaya çıkarılmasında, valilik olarak belediyeye 1 milyon TL bağışta bulunacağım. Bu kaynak yeterli olmadığı takdirde de biraz daha destek olabiliriz” dedi.
 
 Hatay’ın haritasını hazırlayacağız…
 
     Hiç kimsenin tek başına iş yapamayacağını ifade eden Lekesiz, “Kişiye dayalı bir sistem kurmak yanlıştır. ABD’nin başına kim gelirse gelsin, devletin çalışma sistemi aynıdır. Bizlerin de bu kurumsal yapıyı oluşturmamız gerekir. ülkede kaynak sorunu yoktur, doğru proje sorunu vardır. Proje doğru olursa kaynağı bulunur. Hatay için de ortak projeler oluşturulmalı ve bundan sonra da vali olsun, belediye başkanı olsun kim değişirse değişsin projeler değişmemeli. Hatay’ın ortak projelerini oluşturmak için de, en kısa sürede tüm kamu kurum ve sivil toplum örgütleri ile birlikte bir toplantı düzenleyeceğim.
 
     Bu toplantıda Hatay’ın yol haritasını çizeceğiz” diye konuştu. Hatay’ın ve özellikle Antakya’nın kronikleşmiş diğer sorunlarına da değinen Lekesiz, tarıma dayalı Hatay ekonomisinin gelişimi için gerekli olan Reyhanlı Barajı’nın yapımına ağırlık verileceğini ve Antakya’nın girişindeki kötü görüntüden dolayı oluşan olumsuz izlenimi ortadan kaldırmak için çaba sarf edeceklerini söyledi.
 
Hatay’ın tanıtımına ağırlık verilmeli…

 
   Kuseyri de, Vali Lekesiz’e Hatay’ın; tarımda yaşadığı sulama sorunu, sınır kapılarında yaşanan tampon bölge sorunu, turizmin gelişmeme sorunu ile Hatay’ın tanıtımına katkı sağlayacak dizi çekimlerine yapılması gereken katkılar hakkında bilgi verdi ve bu konularda kendisine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir