İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilanço Ağır Oldu…

Vali M. Celalettin Lekesiz’ in başkanlığındaki kriz masasından yapılan açıklamaya göre, sel nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin yaralandığı, il merkeziyle birlikte 4 belde 17 köyde su taşkınları olduğu, 140 evle birlikte binlerce dönüm ekili alının su altında kaldığı ve bir köprünün yıkıldığı öğrenildi.

Hatay genelindeki sağanak yağışın bilançosu ağır oldu…

18 ve 19 Aralık günlerinde sağanak yağış nedeniyle metrekareye Antakya merkezde 187.4, Samandağ ilçesinde 20.6, ıskenderun ilçesinde 80.2, Dörtyol ilçesinde 20.6, Hatay Havaalanı Meydanında 95.2 kg yağış düştü.

4 belde ve 17 köyde yağan yağışlar neticesinde Asi Nehri’ nin yer yer taşması sonucunda, evlerin bir kısmının su baskınına maruz kaldığı ve tarım alanlarının bir bölümünün sular altında kaldığı açıklandı.

Selde 1 kişi hayatını kaybetti…

Alınan bilgiye göre, Antakya merkez Kardeşler Mahallesi’ nde ısmail çelik, evinin çatısının çökmesi sonucu hayatını kaybederken, Havva çelik ve Serkan Kurt isimli vatandaşların yaralandığı öğrenildi.

Su baskınlarının sayısal verileri hakkında da açıklama yapan kriz masası, Antakya merkezinde 140 ev için su baskını ihbarı yapıldığını, 30 evdeki suyun boşaltıldığı ve 110 evdeki su tahliye çalışmalarının devam ettiği, 3 evin yıkılma tehlikesinde olduğu ve bir evin de tamamen yıkıldığını bildirildi.

Sağanak yağış sonucu, Samandağ ilçesine bağlı çanakoluk ve Huzurlu köyleri arasında ulaşımı sağlayan bir köprünün yıkıldığı bu köylere ulaşımın Tomruksuyu Köyünden sağlandığı da alınan bilgiler arasında yer aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.